Криптовалюта Bitcoin в Україні не відноситься до валюти, грошових та платіжних засобів.

Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій під час брифінгу щодо правового статусу криптовалюта. Він зазначив, що аналогічної позиції дотримуються і інші регулятори - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

"Ми вважаємо, що складна правова природа криптовалюта не дозволяє нам визнати їх ні грошовими коштами, ні валютою, ні платіжним засобом іншої країни, ні валютні цінностями, електронними грошима, цінними паперами, ні грошовим сурогатом", - пояснив заступник голови НБУ.

Фінансові регулятори, за його словами, вважають, що саме поняття "криптовалюта" і регулювання операцій з нею не підпадають під режим регулювання обігу грошових коштів.

Чурій підкреслив, що подібна валюта не існує у вигляді грошових знаків, банкнот, монет або записів на рахунках в банках. Через це вона не потрапляє під класифікацію грошей.

Популярні новини зараз

Максим Галкін ридає через непоправну втрату, Алла Пугачова не зарадить: "Страшна трагедія"

Прес-марафон Володимира Зеленського: скандал з пресою, щупальця олігархів і головні помилки

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

7 днів вихідних для тисяч українців – від Кабміну вимагають офіційно затвердити новий робочий графік 

Показати ще

Чурій підсумував, що в Україні вже створили робочу групу, яка займеться питанням правового врегулювання статусу криптовалюта для захисту учасників ринку.

Як працює Bitcoin?

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, відомий американський інвестор, засновник групи Vanguard Джон Богл порадив триматися подалі від біткойнов.