Українські журналісти знайшли нові факти, які доводять існування та функціонування спеціального ізолятора Харківського управління СБУ, який за офіційними даними не працює.

Журналісти розповіли, що поговорили з п'ятьма людьми. Ці люди стверджують, що більше року тримали в ізоляторі Харківського управління СБУ без суду і слідства. Серед них - Микола Вакарук, Костянтин Безкоровайний, Віктор Ашихмін, Юрій Ілюхін і Юрій Тищенко.

У 2014 році вони допомагали сепаратистам на Донбасі - організовували псевдореферендум, вішали прапор так званої "ДНР". Однак жодних звинувачень проти них не висунули. Відзначається, що офіційно ізолятор Харківського управління СБУ не працює ще з радянських часів. За твердженням СБУ в ньому зробили ремонт в рамках підготовки до Євро-2012.

У той же час чоловіки в розслідуванні журналістів стверджують зворотне. В якості доказів, вони розповіли про подробиці тюремного побуту, які неможливо було дізнатися з відкритих джерел.

"Наприклад, дірка у полікарбонат на вікні 1-й і 3-й камер, яку, як вони стверджують, самі зробили, щоб дивитися, що відбувається у дворику СБУ. Або вмикачі/вимикачі витяжки в кінці коридору ізолятора, які з'єднані з кнопками виклику охорони", - зазначає видання.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк показала волосся на інтимному місці та зізналася в найсміливіших бажаннях

15-річна донька Полякової вперше знялася напівоголеною: прикрила груди стрічкою

Колишня Узєлкова Боржемська після побачення заговорила про велике кохання: "Вік не має значення"

Щасливий Євген Кошовий привітав свою доньку з Днем народження: "13 нормальний поверх"

Показати ще

Журналісти побували в ізоляторі і перевірили показання чоловіків. Крім того, вони були в харківській лікарні, в яку, за твердженням Миколи Вакарука, його вивозили з ізолятора на операцію - під вигаданим ім'ям, у супроводі СБУ.

Відзначається, що чоловіка дізнався персонал лікарні і назвав ім'я, під яким його лікували. Журналісти заявляють, що направили запит в СБУ. У ньому вони поцікавилися, коли робили ремонт до Євро-2012, хто був підрядником і скільки грошей витратили.

"Нам відповіли, що через три роки всі документи про це знищено у відповідності з законом про порядок зберігання господарських документів. Ми також розпитали в управліннях СБУ в Донецькій та Львівській областях, де проходили матчі Євро-2012, або вони облаштовували непрацюючі ізолятори до чемпіонату. Нам відповіли, що ні", - повідомляють журналісти.

Як повідомляв портал "Знай.uа" підсудний Ігор Мовенко, на засіданні Гагарінського районного суду" в аннексированом Росією Севастополі, заявив про те, що бойовики застосовували до нього фізичну силу.