Український співак Святослав Вакарчук вважає, що можливість застосувати вето до кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду з боку незалежних міжнародних експертів є ключовою для законодавства.

Про це повідомляє "Обозреватель".

Таким чином він прокоментував ситуацію з розглядом законопроекту про Вищий антикорупційний суд (№7440) у Верховній Раді.

"Якщо міжнародним експертам з бездоганною репутацією не дозволять відсіювати непрофесійних, корумпованих кандидатів до незалежного антикорупційного суду, а їх буде, як завжди, "рятувати" наша ВККС (Вища кваліфікаційна комісія суддів. - Ред.), то сенсу в його створенні немає", - написав він у TwitLonger.

Вакарчук додав, що "робота" такого суду "дискредитує саму ідею незалежного правосуддя" і сприяє тим, хто хоче зберегти "кругову поруку" чинного політичного істеблішменту.

"Я знаю, що в будь-якому проекті закону завжди є багато технічних неточностей або некоректних формулювань. Їх треба уникати. Але є речі, які роблять той чи інший закон ключовим! У законі про Антикорупційний суд такою річчю є можливість міжнародними незалежними експертами накладати вето на того чи іншого кандидата на посаду судді", - наголосив він.

Популярні новини зараз

Київський вокзал перетвориться на ТРЦ: "Почнемо заробляти!"

Щаслива Ані Лорак засвітилася в ліжку з кучерявим красенем: ніжно обіймалися

На Львівщині помер легендарний лікар, десятки врятованих втирають сльози: "Жив роботою"

Літак з футболістами потрапив в авіакатастрофу: вижити не вдалося нікому

Показати ще

Варто відзначити, що раніше комітет Верховної Ради з питань правової політики затвердив законопроект про створення Антикорупційного суду для передачі його до розгляду у другому читанні.

У той же час комітет не визначився щодо двох положень законопроекту, у тому числі щодо ключового з них - права вето міжнародних експертів щодо кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

"Ми поговорили зі спікером Верховної Ради і Андрій Володимирович (Парубій - ред.) запропонував, щоб комітет виніс ці два питання за дужки і передав законопроект у сесійну залу. Але паралельно продовжаться консультації щодо узгодження цих питань", - сказав "Українській правді" голова комітету Руслан Князевич.

Він також повідомив, що у понеділок ввечері спікер Андрій Парубій матиме скайп-конференцію з представниками МВФ та Венеціанської комісії, де вони спробують узгодити дві непогоджені правки.

Раніше повідомлялося, що переговори спікера Верховної Ради Андрія Парубія з представниками Венеціанської комісії та авторами законопроекту про Антикорупційний суд пройшли конструктивно і в найближчі дні закон обговорять з представниками МВФ.

22 грудня 2017 року президентський проект закону про Вищий антикорупційний суд зареєстрували у Верховній Раді. Також у парламенті зареєстрували 4 альтернативні законопроекти від депутатів.

Низка міжнародних партнерів України виступили з жорсткими вимогами до Києва через президентський законопроект.

1 березня 2018 року народні депутати підтримали в першому читанні внесений президентом Петром Порошенком законопроект про Антикорупційний суд.

Крупним планом. Фейковий антикорупційний суд: Які трюки приховує президентський законопроект

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в МВФ озвучили свою радикальну позицію стосовно майбутніх траншів Україні.