У планах українського президента Петра Порошенка – влаштувати в червні цього року зустріч "Нормандської четвірки", в яку входить Україна, Франція, Німеччина і Росія.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Я вважаю, що її можна і потрібно провести вже на початку червня", - заявив глава держави.
За його словами, остаточно відомі деталі будуть не раніше 23-24 травня, адже призначати переговори тільки заради зустрічі недоцільно.
"В першу чергу, це проект рішення, яким чином забезпечити компонент безпеки з Мінських домовленостей, складовою частиною якого має стати рішення Радбезу ООН по миротворчим силам на окупованому Донбасі. Це найбільш ефективна і, може, єдина можливість зараз нарешті почати політичний процес підготовки до місцевих виборів під контролем міжнародних сил", - підкреслив Порошенко.
Зустріч у Німеччині
Нещодавно в німецькому місті Аахен відбулися переговори лідерів України, ФРН і Франції. На церемонії Меркель заявила, що партнери продовжать докладати всіх зусиль для відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.
"Ми знаємо, що для вирішення міжнародних конфліктів часто потрібно багато часу, але ми будемо і надалі докладати зусиль для того, щоб забезпечити суверенітет і територіальну цілісність України", - запевнила вона.
На повістці дня було продовження санкцій проти Росії, а також питання, пов'язані зі стабілізацією ситуації на Донбасі і деокупацією Криму.
"Газотранспортна система України, якщо хочете - це також один з елементів стримування агресора. І неможливо безвідповідально ставитися до цієї найважливішої функції. І мені приємно, що ми зараз маємо широку підтримку в Європейському Союзі", - зазначив Петро Порошенко.
Дивіться: Нормандська четвірка, перезавантаження
Як повідомляв портал "Знай.ua", голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі закликає Україну якнайшвидше створити Антикорупційний суд. Про це він заявив сьогодні в ході круглого столу "Європейський вибір України після Революції гідності: можливості та проблеми ". Він підкреслив, що для економічного зростання Україні вкрай важливо здійснити важливі реформи у сфері верховенства права і боротьби з корупцією.