В Україні заборонили серію популярних препаратів від кашлю, що виготовляються "Лекхім-Харків".Мова йде про серії таблеток "Амброксол", які практично є лідерами серед куплених українцями.

Виявилося, що даний препарат від кашлю не був зареєстрований на Україні і виготовлялася виключно для ринку Республіки Узбекистану. Рішення про вилучення препарату з полиць українських аптек було прийнято Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками на підставі нових отриманих даних.

Держмедслужба також зобов'язала всі суб'єкти держдіяльності перевірити наявність заборонених серій препаратів тієї самої компанії "Лекхім-Харків" і вжити заходів. Зокрема планується їх вилучення з торгового обігу та утилізація або знищення.

Крім названого "Амброксолу" під заборону потрапили інші лікарські препарати даної фармацевтичної фірми. Серед них популярні у використанні громадянами України антигістамінний розчин для ін'єкцій "Дексаметазон", таблетки "Нітрогліцерин№, розчин для ін'єкцій "Но-Х-ша", таблетки "Трисептол" і "Супарастилин", а також порошок для приготування ін'єкцій актибиотик "Цефтріаксон".

Популярні новини зараз

Українці потролили Фреймут за "дуель" з Катериною Кухар на "Танці з зірками": "Лебідь і Буратіно"

Жінка народила дочку в 67 і нарвалася на жорстке цькування: як живе зараз найстаріша мама країни

Турист з Києва не витримав випробування Карпатами - "Знайшли біля озера…"

Під Львовом троє чоловіків скоїли звіряче вбивство – рушниці в руках і трупи в багажнику

Показати ще

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками прийняла розпорядження щодо заборони з 1 січня 2019 року ряду медикаментів. Всі вони застосовуються для проведення МРТ-діагностики з контрастом і відносяться до гадоліній містить засобів.

Згідно з повідомленням Держлікслужби, розпорядження прийнято відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України "Про заборону застосування та обмеження застосування лікарських засобів, що містять гадоліній контрастних засобів на території України".

Зокрема, під заборону потрапляють наступні препарати: Магневист, Магнилек, Омнискан і Томовист.