Експерти знайшли в аналізах обвинуваченої у жахливій смертельній аварії в Харкові Олени Зайцевої наркотичні та психотропні речовини. Однак під час експертизи були деякі дивацтва.

Про це розповіла правозахисник рідних загиблих Лариса Матвєєва. Адвокат заявила, що 18 жовтня, в день аварії, Зайцева проходила огляд в обласному наркодиспансері.

"Під час огляду були виявлені зовнішні ознаки наркотичного сп'яніння ("млява міміка", "хода хитка", "поза Ромберга не стійка" тощо). Тоді було взято кров і сечу на аналізи. За законодавством в таких випадках біологічні речовини ділять на 2 частини (першу беруть на дослідження, другу частину залишають як контрольний зразок)" - розповіла Матвєєва.

Адвокат також заявила, що на наступний день, 19 жовтня, у сечі виявлені опіати методом попередньої діагностики. За словами адвоката, далі повинні були провести другий етап дослідження, щоб визначити, яка конкретно речовина з цієї групи виявлена. Але біологічної речовини відразу не вистачило.

"Коли пізніше було проведено токсикологічну експертизу (методом ГРХ) і використано контрольну частину аналізів, попередній результат підтвердився – в сечі виявили фенобарбітал (психотропна речовина) і кодеїн (наркотичний засіб). Враховуючи існуючі методики, дослідження було проведено двома етапами – методом і методом ГРХ, що є абсолютно достовірним результатом – наркотичний засіб кодеїн та психотропну речовину фенобарбітал в сечі виявлено", - розповіла Лариса Матвєєва.

Матвєєва повідомила, що чомусь у експертів не вистачило крові Зайцевої для проведення аналізу на психотропні і наркотичні речовини. Всього якихось 5 млгр.

"На це вказав експерт-токсиколог Журавель І. у своєму висновку. Враховуючи, що 19 жовтня 2017 р. Зайцева повторно здавала кров спеціально для експертизи, а такі експертизи проводяться систематично, то виглядає це дуже підозріло: або груба некомпетентність, або прямий умисел", - вважає Лариса Матвєєва.

Як повідомляв портал "Знай.uа" автомобіль підозрюваної у скоєнні ДТП у Харкові, в результаті якої загинули шість осіб, Олени Зайцевої шалено перевищив швидкість. Машина Зайцевої мчала зі швидкістю 102 км/год.