У Польщі увічнили Волинську трагедію новим пам’ятником. Неоднозначна скульптура викликала справжній шок у користувачів мережі.

Знімком монумента поділився на своїй сторінці в Facebook директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Пам'ятник дійсно моторошний. На тлі великого хреста фігура дитини, наколота на вила, а з боків - список польських населених пунктів на Волині, які постраждали під час подій 1942-1943 років.

"Завдання пам'ятників - нагадуючи про героїчне або трагічне минуле, пробуджувати у сучасників почуття гордості або печалі. Пам'ятник, який хочуть побудувати в Торуні, нагадує про минуле з іншою метою - будити ненависть сьогодні", - написав він.

Популярні новини зараз

Кіт Андрія Садового насмішив львів'ян - бігає, наче вжарений: "Коли був вуличним і оселився у мерії"

Син Потапа та Ірини Горової перетворився на справжнього чоловіка: "Фіксує красу"

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Пенсія 2600 і доплата в 500 гривень: у Мінсоцполітики анонсували нове підвищення під осінь

Показати ще

Крім самого монумента, історику незрозуміла нова "мода" польських скульпторів, коли замість імен жертв вказувати назви місця, де сталась трагедія.

"Про що сумують їх автори - по вбитих людям або втраченим територіям?" - задався питанням В'ятрович.

Не залишилась ця тема поза увагою і серед користувачів, які почали бурхливо обговорювати побачене.

"Польські шовіністи нічим не відрізняються від московських. Одні сани тягнуть";

"На пам'ятник потрібно додати імена загиблих українців";

"Це пам'ятник не про те, що якісь жертви, тут по адміністративно-територіальним одиницям сумують", - пишуть люди.

Нагадаємо, Волинська трагедія – це одна з найбільш страшних та суперечливих подій в історії не лише Польщі, а й України. Ці події гостро обговорюють і досі.

Українці вважають, що на Волині в 1942-1943 роках була польсько-українська війна, яка закінчилась численними злочинами з обох сторін. Наші ж сусіди по той бік кордону події на Волині в 1943 році називають різаниною і геноцидом проти польського населення.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", новий пам’ятник, який відкрили на Донбасі чекістам - співробітникам Всеросійської надзвичайної комісії, викликав бурхливу реакцію в українців.