З 1 вересня нинішнього року в Києві невідкладна медична допомога почне працювати в новому форматі. Про це повідомляє прес-служба міської влади з посиланням на заяву директора Департаменту охорони здоров'я столиці Валентини Гінзбург, передає Politeka.

"По-перше, щоб викликати додому невідкладну допомогу достатньо буде набрати єдиний і добре відомий усім номер «103». Таким чином, відпадає необхідність дізнаватися і пам'ятати семизначний номер «швидкої» свого району", — зазначила чиновниця.

Також з'явиться контроль, оскільки тепер буде вестися аудіозапис всіх розмов з диспетчером Центру екстреної медичної допомоги, а номер абонента, який викликає «невідкладну допомогу» буде автоматично ідентифікуватися.

"Тому ми сподіваємося значно зменшити кількість скарг киян з приводу некоректності медиків або того, що виклик відмовлялися приймати", — пояснила вона.

Популярні новини зараз

Розлучену Аліну Гросу помітили в компанії 71-річного "байкера": "Знаю його 21 рік"

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Вагітна дружина Віктора Павлика показала, як розважається в Єгипті без чоловіка

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

Крім того, чиновниця запевнила, що тепер всі виклики буде приймати фахівець, який «здатний миттєво зорієнтуватися»: чи насправді вам потрібна невідкладна допомога», чи може вам необхідно направити «швидку».

Надання невідкладної медичної допомоги, за словами Гінзбург, щодня буде здійснюватися і сімейними лікарями, педіатрами і терапевтами з 08:00 до 20:00 у будні та з 9:00 до 15:00 у вихідні та святкові дні.

Раніше повідомлялося, що українцям розповіли у чому полягає принципова відмінність екстреної медичної допомоги від невідкладної. Так, швидку медичну допомогу викликають в екстрених випадках, коли є загроза життю людини, при раптових гострих станах.

Невідкладну допомогу викликають в тих випадках, коли в терміновій госпіталізації немає необхідності. Але, не варто виключати, що бригада невідкладної допомоги може зафіксувати серйозні проблеми у стані хворого вже по прибутті. І тоді лікар викликає швидку допомогу для госпіталізації пацієнта.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Кабмін знову підклав українцям свиню.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, на кому влада вирішила заощадити.

Також "Знай.uа" писав, які зміни чекають на маленьких українців.