Як відомо, авто зі спеціальними звуковими та/або світловими сигналами мають право першочергового проїзду. Для одержання переваги перед іншими учасниками руху водії таких транспортних засобів повинні включити проблисковий маячок синього кольору і/або спеціальний звуковий сигнал.

КОЛИ ПОТРІБНО ПОСТУПАТИСЯ ДОРОГОЮ

Машини оперативних служб мають право першочергового проїзду, якщо вони рухаються з увімкненими світловими та/або звуковими сигналами. Як повинні вести себе водії інших транспортних засобів, коли до них наближається автомобіль зі спецсигналами, зазначено в ПДР:

3.2 — у разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов'язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу.

Популярні новини зараз
Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок Яку техніку не можна заряджати від автомобільного акумулятора: причини та наслідки помилок Притягують проблеми, злидні та сварки в сім’ї: які 7 рослин варто негайно викинути за двері 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

3.4 — забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками.

3.5 — наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без увімкненого спеціального звукового сигналу), що стоїть на узбіччі (біля проїзної частини) або на проїзній частині, водій повинен знизити швидкість до 40 км/ч.

НЕ ПОСТУПИВСЯ ДОРОГОЮ — ПЛАТИ ШТРАФ

Ненадання переваги в русі автомобілям оперативних служб, згідно КУоАП ст. 122 частини 3, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510 гривень.

Якщо ж ненадання переваги в русі спричинило створення аварійної ситуації, то, згідно Купап ст. 122 частини 4, стягнення буде становити 680 гривень.

Раніше Знай.uа писав, що МВС введе нові дорожні правила.

Також нагадаємо, українцям нещодавно також озвучили нові правила парковки і штрафи.

Нагадаємо, нещодавно смертельна аварія з автобусами сколихнула країну.