Фахівці із Всесвітньої організації охорони здоров'я заявили, що людству загрожує нова пандемія, здатна знищити мільйони людей.

Про це написала на своїй сторінці в Facebook провідний лікар-інфекціоніст України Ольга Голубовська.

Серед захворювань, яким це під силу, вчені називали лихоманку Ласса, хворобу Марбурга, хворобу Зіка або взагалі невідоме донині захворювання.

"Є і деякі припущення, які були позначені як "хвороба Ікс"- невідомий донині вірус, який може стати таким же смертоносним, як "іспанка", що забрала життя, за різними джерелами, від 50 до 100 млн осіб на початку ХХ століття. Припускають, що подія трапиться обов'язково і з великою часткою ймовірності збудник буде передаватися від тварин до людини", - написала вона.

Лікар зазначила, що останнім часом дійсно спостерігається тенденція міжвидових заражень, тобто коли переносником, наприклад, є птах, а інфікується людина.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

Маски назавжди, щеплення для дітей і "примарний" імунітет: вчений розвінчав популярні міфи про коронавірус

Дотримання норм або порушення прав? Мережа кінотеатрів змусила українців приходити з ПЛР-тестами

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

"Викликані таким чином захворювання у людей надзвичайно для них небезпечні і смертоносні - Ебола, пташиний грип, коронавірус близькосхідного респіраторного синдрому, вірус Ніпах, що недавно забрав у Індії понад 10 життів", - пояснила Голубовська.

Варто відзначити, що раніше міжнародна група вчених з Мічиганського університету провела серію досліджень, в результаті яких дійшла висновку, що наявність, а вірніше відсутність зайвої ваги серйозно впливає на ймовірність появи злоякісних утворень. Так, в ході роботи над проектом з'ясувалося, що у повних жінок середніх років рідше діагностують онкологію молочної залози, ніж у їх худих ровесниць.

Відповідні результати дослідження опубліковані в журналі JAMA Oncology.

Фахівці спостерігали за 758 592 жінками від 18 до 54 років. В середньому вчені аналізували їх здоров'я в протягом 9,3 року. З'ясувалося, що зв'язок зайвої ваги і злоякісних пухлин все ж існує: жінки із зайвою вагою менше піддаються хворобі. При цьому худі захворювали на рак грудей в 10-20% разів частіше.

Відзначається, що жирова тканина може знижувати синтез естрогену в яєчниках, що зменшує розвиток захворювання до віку настання менопаузи. При цьому вчені все ж порадили не кидатися до холодильника, щоб захиститися від раку.

Крім того варто зазначити, що у карантинному відділі спеціалізованої дитячої лікарні "Охматдит", де зберігають прострочені препарати, були знайдені документи, що підтверджують закупівлю ліків з малим терміном придатності та/або прострочених ліків.

У документі нібито зафіксовано відповідь керівництва Міністерства охорони здоров'я до структури під назвою "Краун Ейджентс Лімітед" (приватне закупівельну агентство Crown Agents). Кожна - підписана Уляною Супрун.

У документі йдеться про критичну ситуацію з медикаментами для дітей з онкологічними та гематологічними захворюваннями. Враховуючи цей фактор, МОЗ нібито дозволяє поставку препаратів з меншим, ніж на 75% терміном придатності.

До приходу міжнародних партнерів Україна купувала медикаменти на 82% дорожче за усіх, - експерт

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вперше в історії вчені розробили "хороший" вірус.