Днями, новий міністр сільського господарства Польщі Ян Кшиштоф Ардановській заявив, що поки не бачить сенсу в будівництві загородження на кордоні з Білоруссю і Україною з метою боротьби проти АЧС. Передає Politeka.

Як стверджує міністр Польщі, Варшава чекає професійної оцінки Європейського агентства з безпеки харчової продукції (EFSA), виходячи з якої буде приймати остаточне рішення про те, чи буде будуватися загородження.

"Рішення (з приводу будівництва загородження – ред.) не прийнято... Я зараз не бачу в цьому сенсу. Якщо нині хтось мене переконає, що в цьому є сенс, то я буду підтримувати його будівництво, але поки не бачу в цьому великої потреби", — зазначив Ардановській.

Крім того, чиновник зазначив, що Польща звернулася до EFSA, щоб цей європейський інститут дав свою професійну оцінку з приводу того, наскільки ефективною протидією для поширення АЧС буде загородження. Також міністр зазначив, що Варшава чекає відповіді, від якого буде залежати остаточне рішення в питанні будівництва загородження.

Популярні новини зараз

Продовження Covid-сертифіката двома способами: у МОЗ дали річну гарантію українцям

Олександр Усик на очах у Ломаченка розправився з Ентоні Джошуа: британець був у шоці весь поєдинок

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Варто відзначити, що президент Польщі наприкінці грудня минулого року підписав спецзакон про боротьбі з АЧС, передбачає і будівництво загородження довжиною понад 1 тис. кілометрів на кордоні з Білоруссю і Україною.

Також, вартість будівництва, розрахована на 2018-2021 роки, повинна була скласти 130 млн злотих ($35 млн). При цьому в перший рік роботи "стіни" на її утримання і обслуговування пошлои б 190 млн злотих (понад $51 млн).

Всього в Польщі з 2014 року зафіксовано 128 вогнищ АЧС, при цьому чотири останні — на цьому тижні.

Крім того, за цей час хвороба АЧС виявлена у понад 2,2 тис. диких кабанів поблизу польсько-білоруського кордону, а також в околицях Варшави.

Ардановській був призначений міністром сільського господарства Польщі всього кілька днів тому, а його попередник Кшиштоф Юргель був прихильником будівництва цього загородження.

Як повідомляв портал "Знай.uа", відразу в двох областях України зафіксований спалах африканської чуми свиней (АЧС). Про це повідомила прес-служба Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Зокрема, випадки захворювання і загибелі тварин були зареєстровані в підсобних господарствах в селах Грозево Львівської і Острів Рівненської областей. Лабораторні тести проб біологічного матеріалу, проведено 26-27 вересня, дали позитивні результати.

Зазначимо, що АЧС на Львівщині зафіксовано вперше. У вогнищах захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення поширення епізоотії.