"Нова пошта" подала до суду на Національний банк з вимогою визнати незаконною постанову НБУ №138 від 21 грудня 2017 року "Про надання національними операторами поштового зв'язку фінансової послуги з переказу грошових коштів".

Відповідний позов зареєстрований Окружним адміністративним судом Києва 2 травня. Постанова Національного банку України №138 дозволила "Укрпошті" у квітні отримати ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

Також Національний банк України зареєстрував договори про участь "Укрпошти" у міжнародних платіжних системах. Тепер же "Нова пошта" вимагає в суді визнати цю постанову Нацбанку незаконною.

Як відомо, нещодавно Укрпошта почала безготівкове обслуговування клієнтів. Національний банк України надав національному оператору поштового ПАТ "Укрпошта" ліцензію на здійснення грошових переказів в гривні без відкриття банківського рахунку. Крім того, Нацбанк у зв'язку з отриманням Укрпоштою такої ліцензії зареєстрував договори про участь ПАТ в міжнародних платіжних системах VISA і MasterCard, а також розпочав процедуру вступу ПАТ "Укрпошта" в Національну платіжну систему "Український платіжний простір". Тепер Укрпошта зможе здійснювати обслуговування клієнтів з використанням платіжних карток.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк показала, як виглядала в 18 років: "Накладні вії і іконка"

Із Франківська може зникнути легендарний ринок, селяни лютують: "Де продати сало і молоко?"

Нова пошта повідомила про зміни в оплаті посилок: списуватимуть автоматично

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Показати ще

Це буде сприяти розширенню фінансової інклюзії, зокрема створить нові можливості для доступу до фінансових послуг населення в сільській місцевості та віддалених районах України, сприятиме збільшенню рівня безготівкових розрахунків в Україні та підвищенню якості на ринку платіжних послуг.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в Україні тестують доставку дрона. Компанія "Нова пошта", яка вважається лідером експрес-доставки в Україні, тестує можливість повноцінної доставки пошти за допомогою безпілотників. Про це під час конференції в Києві повідомив співзасновник компанії В'ячеслав Клімов.

"Зараз наші хлопці тестують доставку безпілотником. Це буде не іграшковий безпілотник, а візуально це невеличкий літачок, який буде просто швидко доставляти пошту між містами", – сказав він.