Ціни на продукти харчування і безалкогольні напої в Україні зросли на 4,6% в період з січня по травень 2018 року. Про це повідомили у Державній службі статистики.

Найбільше злетіли ціни на овочі та фрукти, вартість яких збільшилася на 20,9% і 15,7% відповідно.

Риба та рибні продукти, хліб, макаронні вироби, м'ясо та м'ясопродукти, молочка, вершкове масло, безалкогольні напої зросли в ціні на 7-2,5%.

Однак ціна на гречану крупу навпаки знизилася на 20,8%. Крім того, подешевшали на 11,2-12,2% яйця, цукор, сало і молоко.

Популярні новини зараз

Кароль "зганьбилася" на "Голос країни" і викликала гнів фанатів: "Тіна - розчарування дня"

"Нова пошта" змінила тарифи на міжнародні посилки: як заощадити 25%

Папа римський Франциск зажадав зупинити насильство на Донбасі: "З тривогою слідкую"

Скрябін увійде в історію в самому серці Києва: ноти вже на асфальті

Показати ще

Раніше "Знай.ua" писав про те, що незважаючи на те, що надворі літо, а сезон овочів і фруктів в самому розпалі, більшість з них українцям все ще не по кишені. Поки що в ціні впали лише на картоплю, цибулю, огірки і черешні з вишнями.

Що стосується цінників, які стоять біля моркви, помідорів, персиків і абрикос, то тут цифри все ще кусаються: популярні продукти часом в півтора рази дорожче в порівнянні з торішнім влітку. Експерти поспішають заспокоїти: овочі та фрукти серйозно подешевшають в серпні: ціни можуть впасти практично в два рази.

Що почому

Сьогодні найдоступніший продукт на ринку - це цибуля і огірки. Останні можна купити по 8-10 гривень за кг, що в півтора рази менше, ніж в 2017. Треба сказати, що ці огірки не відрізняються особливою якістю, якщо говорити про великі, а за корнішони поки що просять 20 грн і більше.

Молоду картоплю в Україні можна купити за 6-8 грн, цибулю - за 5-6 грн, але її потрібно вміти правильно вибрати, оскільки через раптовий початок дощів вона часто приїжджає сумнівної якості. Що стосується вартості моркви і буряка, то вона зашкалює і в два рази перевищує торішню: в 2018 за кілограм моркви просять не менше 20 грн, а буряка - від 12 грн.

Молода капуста дешевшає теж вкрай ліниво: в середньому 10-12 грн, тобто качан середнього розміру обійдеться в 20-25 грн, хоча ще рік тому коштував в районі 12-13. Залишаються непомірно дорогими і помідори: від 25 до 30 грн за кг, що приблизно дорівнює минулорічним показникам.

Що стосується фруктів, окрім яблук (22-30 грн / кг) і дорогих цитрусових (кг апельсинів - 35-40 грн, лимонів - 70-75) і бананів (26-35 грн / кг), вибір недорогих вітчизняних кісточкових поки не особливо широкий: вишня і черешня. Друга активно падає в ціні: на ринках і вуличних розкладках її можна знайти навіть за 25-28 грн, в супермаркетах ціни ще кусаються: до 40 грн.