Нова пенсійна реформа передбачає, що пенсії можуть отримати українці, які мають не менше 15 років робочого стажу. А от ті українці, які сумлінно працювали понад 40 років, на сьогодні отримують таку ж пенсію. Ситуація звичайно ж дуже несправедлива. Тому депутати пропонують змінити механізм нарахування соцвиплат та більше подбати зокрема про селян, у яких завжди заробітні плати були меншими, а працювати люди могли на одному місці понад 40 років.

Про це повідомляє УНІАН.

Проект закону № 8187 "Про внесення змін до статті 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо належного пенсійного забезпечення осіб, які мають 40 і більше років страхового стажу" розробили народні депутати Тарас Батенко, Ірина Констанкевич, Валентин Дідич, Олександр Дубінін, Віталій Купрій та Віктор Шевченко.

Вони пропонують змінити механізм нарахування пенсій для категорії громадян, які сплачували страхові внески понад 40 років. Крім того, збільшити коефіцієнт нарахування виплат з 1% до 1,35% за 1 рік страхового стажу.

Популярні новини зараз

Школи восени відкриються не всі: кого під час карантину відправлять на дистанційне

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Віктор Павлік розчулив кадрами з маленьким сином без Каті Репяхової: татусь зі стажем

Маленький син Олі Цибульської перетворився на Елвіса Преслі: крутiший за Дзідзьо

Показати ще

Очікується, що підвищені пенсії отримуватимуть переважно жителі сіл і невеликих населених пунктів. Адже через невелику альтернативу робочих місць більшість селян пропрацювали на 1 роботі з незначним окладом. Тому їх виплати значно менші від пенсій жителів великих індустріальних міст.

Так, автори проекту переконані, що держава неналежним чином дбає про селян, які дуже багато працювали на благо української економіки, а на схилі літ опинилися практично нікому не потрібними.

Нагадаємо, на сьогодні максимальний розмір пенсії в нашій країні становить 13 тисяч 700 гривень. Однак, щоб отримати такі виплати, українець повинен мати на своєму рахунку не менше 35 років стажу із зарплатнею в сім разів більшою за середню в Україні.

Що чекає на українських пенсіонерів-заробітчан

Відповідаємо на чергове запитання щодо започаткованої Урядом пенсійної реформи. За яких умов отримуватимуть пенсію в Україні заробітчани? Пенсійна реформа передбачає рівні для всіх умови призначення пенсій. В тому числі це означає, що до всіх однаково буде застосовуватись правило: право на пенсію має той, хто сплачує внески до Пенсійного фонду. Що вищою є сума відрахувань, то вищою буде і пенсія за віком. Ті, хто працює за кордоном, не сплачують ЄСВ. Однак законом передбачена можливість добровільного страхування. Тобто, працюючи за кордоном, можна самостійно сплачувати ЄСВ в Україні і таким чином забезпечити собі можливість отримати пенсію за віком. Детальніше розповів міністр соціальної політики Андрій Рева

Posted by Урядовий портал on Friday, 23 June 2017

Як повідомляв портал "Знай.ua", українським пенсіонерам скоро нараховуватимуть виплати за новою фінансовою сіткою. Кінцеві суми поки остаточно не визначені, але суть у тому, аби трудовий стаж зіграв у цьому ключову роль. Принаймні, так планує уряд.