Водії так званих "євроблях", які не відповідають екологічному стандарту Євро-5, в разі прийняття закону про нові правила ввезення та реєстрації авто опиняться під загрозою великих штрафів.

Про це розповіла юрист Ольга Ніколаєнко.

Експерт пояснила, що буде з авто, які не відповідають прописаним в законопроекті критеріям (не старіші 2014 року, стандарт Євро-5), але вже певний період перебувають на території України.

"До закону про деякі питання ввезення в Україну та реєстрацію транспортних засобів в першому читанні внесено зміни щодо першої державної реєстрації в тому числі. За Євро-5 у нас написано, що він діє з 1 січня 2016 року, за винятком транспортних засобів, вироблених в Україна або ввезених на митну територію України до 31 грудня 2015 року включно ", - сказала юрист.

До слова, раніше ми розповідали про те, як новий закон змінить життя водіїв.

"Виходить, що людина, яка захоче тут розмитнити іноземний транспортний засіб, за замовчуванням погоджується з тим, що ввезла його до 31 грудня 2015 року, щоб на нього стандарти Євро-5 не поширювалися. Але виникає інше питання - як же штрафи? Законопроектом вводяться штрафи, і якщо людина за замовчуванням погодиться з тим, що вона вже тривалий час тут користується транспортним засобом, то вона автоматично "вішає" на себе відповідні протоколи на велику кількість штрафів. Інших варіантів я тут не бачу ", - зазначила експерт.

Юрист припустила, що доведеться очікувати окремих запитів і роз'яснень від органів реєстрації щодо кожного водія.

"Тоді йому необхідно звернутися з відповідним зверненням до органів реєстрації, чи може він після розмитнення поставити цей автомобіль на облік, і виходячи з тієї чи іншої відповіді діяти. По-іншому я не бачу практичних механізмів реалізації цього законопроекту", - пояснила вона.

Популярні новини зараз
ЗСУ підійшли максимально близько до Херсона, всього кілометр до передмістя та кілька тижнів до перемоги Розповніла Ані Лорак повернулася, але знову промовчала про війну і зганьбилася: "Як дивитимешся в очі?" Росіянам у Туреччині креативно подякували за "Байрактари" для України: "Податки від відпочинку підуть на виробництво" Гордон розкрив головну "таємницю" пропагандистки Скабеєвої, ще й роман із Соловйовим приписав: "У них кохання"
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерт пояснив на прикладі трьох автомобілів що буде з "євробляхами" та які авто буде вигідно ввезти.