Підрозділам на передовій надано право відкривати адекватний вогонь у відповідь.

Нещодавно в одному з інтерв'ю для ЗМІ командуючий операцією Об'єднаних сил Сергій Наєв поділився інформацією про нововведення у командування ЗСУ.

Він повідомив про те, що штаб військової операції надав підрозділам на передовій дозвіл відкривати вогонь у відповідь без погодження зі штабом.

“Командирам надано право самостійно приймати рішення щодо відповіді на обстріли задля збереження життя і здоров’я підлеглих та цивільних громадян.” – розповів Наєв.

Популярні новини зараз
У Дагестані масово відмовляються від війни: полягло вже безліч населення Головне за 12 серпня: порча на путіна від Курилової, шкідливі звички Приходько, Полякова в Криму, а білоруси погодилися на війну Тисячі білоруських військових погодилися на участь у війні проти України, - Генштаб У Кремлі хочуть помститися Україні за Крим, проте ресурсів практично не залишилося - Олег Жданов
Показати ще

Це рішення пов’язане в першу чергу з оперативністю прийняття рішення для зберігання людських життів, оскільки у бойових умовах чекати на узгодження найчастіше рівнозначно ціні людського життя. Тож командири підрозділів добре знають порядок застосування зброї та дотримуються його.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що на Житомирщині українські військові одного із підрозділів бойового забезпечення Десантно-штурмових військ Збройних Сил України показали майстер-клас висадки десанту з озброєнням із вертольоту МІ-8.

Як значиться на сторінці командування ДШВ ЗС України у Facebook, підрозділ відпрацював висадку десанту з використанням комплекту бортового обладнання "Адаптер-М1" – вважається більш ефективним на місцевості, рельєф якої не дозволяє посадку вертольота, під час надзвичайних ситуацій, або висадки на обмеженій ділянці, такій як дах будівлі, частково замінована територія тощо.

"Десантування за допомогою бортового обладнання є дуже важливим досвідом для наших військовослужбовців. Це дає змогу оперативно і без перешкод прибувати до місця висадки у бойовій обстановці, підвищити навички безпарашутного десантування з вертольоту, організувати оборону після приземлення тощо", – пояснив заступник командира підрозділу ДШВ.

Окрім того, під час занять десантники також відпрацювали десантування по штурмовому та евакуацію групи з місцевості, де вертоліт не може здійснити посадку.

МІ-8: технічні характеристики

Мі-8 — радянський / російський багатоцільовий вертоліт, розроблений ОКБ М. Л. Міля на початку 1960-х років. Наймасовіший вертоліт з двома двигунами у світі, один з наймасовіших вертольотів в історії авіації. Широко використовується для виконання багатьох цивільних і військових завдань.