На Житомирщині українські військові одного із підрозділів бойового забезпечення Десантно-штурмових військ Збройних Сил України показали майстер-клас висадки десанту з озброєнням із вертольоту МІ-8.

Повітряні аси ЗСУ

Як значиться на сторінці командування ДШВ ЗС України у Facebook, підрозділ відпрацював висадку десанту з використанням комплекту бортового обладнання "Адаптер-М1" вважається більш ефективним на місцевості, рельєф якої не дозволяє посадку вертольота, під час надзвичайних ситуацій, або висадки на обмеженій ділянці, такій як дах будівлі, частково замінована територія тощо.

"Десантування за допомогою бортового обладнання є дуже важливим досвідом для наших військовослужбовців. Це дає змогу оперативно і без перешкод прибувати до місця висадки у бойовій обстановці, підвищити навички безпарашутного десантування з вертольоту, організувати оборону після приземлення тощо", – пояснив заступник командира підрозділу ДШВ.

Окрім того, під час занять десантники також відпрацювали десантування по штурмовому та евакуацію групи з місцевості, де вертоліт не може здійснити посадку.

Популярні новини зараз
Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

МІ-8: технічні характеристики

Мі-8 — радянський / російський багатоцільовий вертоліт, розроблений ОКБ М. Л. Міля на початку 1960-х років. Наймасовіший вертоліт з двома двигунами у світі, один з наймасовіших вертольотів в історії авіації. Широко використовується для виконання багатьох цивільних і військових завдань.

Перший прототип В-8 піднявся в повітря 9 липня 1961, а другий прототип По-8А — 17 вересня 1962 року. Після ряду доробок Мі-8 був прийнятий на озброєння радянських ВПС у 1967 році і показав себе настільки вдалою машиною, що закупівлі Мі-8 для російських ВПС продовжуються досі. Мі-8 використовується більш ніж в 50 країнах, у тому числі у Індії, Китаї та Ірані.

У 1980 р. внаслідок модернізації вертольоту Мі-8 створено удосконалений варіант цієї машини — Мі-8МТ, який відрізняється покращеною силовою установкою (2 двигуни ТВ3-117) і має допоміжну силову установку. На експорт постачалися Мі-17, які не настільки широко поширені і використовуються приблизно у 20 країнах світу.

Дивіться: Вертольоти Мі-8 і Мі-24 ЗСУ проходять над узбережжям. Приморське

Як повідомляв портал "Знай.ua", підрозділу українських військовослужбовців у зоні проведення ООС на Донбасі вдалося розгромити позицію терористів "Л/ДНР"