У 2018 році українські вчителі, які отримали з 1 січня надбавку до зарплати, зможуть розраховувати на нові суттєві підвищення зарплати. Надбавка для деяких категорій педагогів складе 30%.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповіла Ірина Когут, експерт з питань освіти аналітичного центру CEDO.

"Якщо говорити про ті надбавки, які уряд вже затвердив, на 10% зросте базова ставка. Відповідно, всі ставки педагогічних працівників незалежно від категорії теж зростуть. Як мінімум на 10% зростання з 1 січня буде. А з 1 вересня Міністерство освіти буде лобіювати підвищення зарплат ще на 10%", - розповіла експерт.

Когут також зазначила, що в постанові уряду передбачена надбавка на престижність педагогічної праці не менше 5%.

Популярні новини зараз

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Біль, температура і слабкість: доктор Комаровський розповів, як уберегти дітей від теплового удару

Таїсія Повалій повернулася з Росії до України і поділилася враженнями: "Ми тут подихаємо"

Красуня Боржемська в спокусливій позі змусила Узелкова кусати лікті: жінка-кішка

Показати ще

"З цієї надбавкою історія складна і цікава. Під час введення вона становила 20%, потім у 2014 році з-за економічної кризи було встановлено, що її розмір встановлює місцева влада в залежності від наявності грошей в бюджеті. Відтепер не менше 5% надбавки повинні отримувати педагоги, але якщо в місцевому бюджеті є гроші, то вона може становити 20%, а для деяких категорій педагогів і 30%", - зазначила вона.

"Ми говоримо про педагогів, які будуть працювати в новій українській школі. Для вчителів початкової школи, які візьмуть перші класи в наступному році", - уточнила Когут.

Сайт "Знай.юа" повідомляв, що міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що в бюджет заклали нове підвищення заробітної плати вчителям з вересня 2018 року. Про це повідомляє "Радіо Свобода". За її словами, вчителі в 2017 році надзвичайно вирвалися вперед. Саме вчителям з 1 січня 2017 зарплату підвищили на 50%.