Варшава не може вказувати Києву, яких героїв вибирати, однак не має наміру мовчати про злочини УПА проти поляків на Волині.

Про це сказав голова Інституту національної пам'яті (IPN) Польщі Ярослав Шарек, передає "Укрінформ".

"IPN не може визначати українського народу, яких героїв він повинен собі вибрати. Однак інститут не може мовчати про злочини проти поляків, здійснених на Волині та східної Малопольщі", - сказав Шарек.

При цьому польський фахівець вважає, що українців і поляків можуть об'єднати інші герої. Наприклад, Симон Петлюра чи генерал Марко Безручко, який захищав місто Замосць від більшовиків.

Популярні новини зараз

Українцям вимагають заборонити куріння не тільки в громадських місцях, а й у себе вдома: подиміти на балконі не вийде?

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Доведеться мазати маргарин? Українцям розкрили очі на нові цінники вершкового масла, до кінця року піднімуть ще на 15%

7 днів вихідних для тисяч українців – від Кабміну вимагають офіційно затвердити новий робочий графік 

Показати ще

За його словами, між країнами зараз спостерігається хороша кооперація з обміну архівними документами. Вже через кілька тижнів будуть опубліковані 1,5 тис. сторінок архівних документів на польській та українській мовах, які стосуються діяльності комуністичних органів безпеки проти ОУН і УПА на польських землях.

Україна і Польща: конфлікт

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що польські представники офіційно підтвердила заборону на в'їзд в країну секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, пам'яті учасників жертв війни та політичних репресій Святославу Шеремету.