Після нещодавнього скандалу з затриманням у нічному клубі юнаків призовного віку, громадянам пояснили, хто повинен поповнити лави українського армії цієї осені, та що загрожує тим, хто ухиляється від служби.

Коли в Україні призов

Згідно розпорядження уряду, осінній призов, який триває з 5 жовтня до 28 листопада, має поповнити армію на понад 10 тисяч молодих бійців.

Збройні сили повинні набрати 6 360 нових призовників, до Нацгвардії примкнуть 3,5 тисячі військових та 600 юнаків відправлять до Державної спеціальної служби транспорту.

Популярні новини зараз

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Настя Каменських загіпнотизувала формами в "дірявих" колготах: "Ідеальна фігура"

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Розлучений Дзідзьо погарнішав на очах і розповів Каті Осадчій усе: про колишню Slavia - ні слова

Показати ще

Під час весняного призову українська армія поповнилась на 14 тисяч солдат.

Хто повинен йти до армії

Призовний вік в Україні 20-27 років. Якщо вони ще не служили та не мають звільнення. Юнаки,яким виповнилось 18-19 років також отримають повістки. Але вони будуть служити лише за згодою та контрактом.

Місце та строки проходження служби

Де служитиме військовий вирішує приймальна комісія у військкоматах. Ті, хто мають вищу освіту служитимуть один рік, всі інші – півтора роки.

Хто має право не служити

Відстрочку або звільнення юнаки отримують у декількох випадках, відповідно до законодавства:

- За сімейними обставинами. Якщо призовник є єдиним годувальником в сім'ї (догляд за непрацездатними батьками, або іншими особами, які потребують піклування).

- Якщо призовник сам піклується про неповнолітніх чи непрацездатних родичів (брати,сестри), а також якщо має дитину з інвалідністю.

- Якщо у призовника є дружина з інвалідність або вагітна дружина.

Відстрочку можуть отримати ті юнаки, які на час отримання повістки навчаються у вузах на денному стаціонарі, чи перебувають на навчанні за кордоном.

Крім того, можливість не потрапити до армії є у представників певних професій. Так в нашій країні не призивають педагогів та медиків у сільській місцевості, поліцейських, священники, голови міських та сільських адміністрацій, а також ті особи, які отримали ступінь кандидата наук та вище.

Зона бойових дій

Строкових військових не відправляють в зону АТО. В разі якщо призовник хоче потрапити на Донбас, він має підписати контракт.

Що загрожує тим, хто ухиляється від служби

Якщо призовник отримав повістку, проте не з'явився до військкомату, його можуть подати у розшук. Поліція має знаходити та доставляти їх до комісії.

Тим, хто ухиляється від армії загрожує адміністративна та навіть кримінальна відповідальність. На порушників закону можуть накласти штраф ( від 85 тисяч до 255 тисяч гривень), а в окремих випадках навіть умовний термін до трьох років.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", поліція влаштувала облаву в столичному нічному клубі Jugendhub. Вони затримали близько 100 осіб, які там відпочивали. Більшість з них відвезли до військкоматів.