Отруєння нітратами найчастіше зустрічається в серпні. А все тому, що в цей час як раз з'являється величезна кількість самих різних фруктів. А період збору баштанних культур, який припадає на середину серпня, особливо страшний і небезпечний.
Тому, щоб ви знали, як уникнути отруєння нітратами, що це взагалі таке і чим відрізняється від звичайного отруєння, і про першу допомогу при отруєнні нітратами, ми вирішили написати про це.

Отруєння нітратами: чим воно небезпечні

Найбільш небезпечним при отруєнні нітратами можна назвати те, що в організмі дуже швидко з'являються отруйні речовини, які іменуються нітринами. І саме вони, призводять до страшних наслідків: кисневе голодування і розвивається гіпоксія. Це стан називатися дуже складно – метгемоглобинемією. І, в свою чергу, отруєння нітратами може закінчиться дуже плачевно: негативний вплив на розвиток плода, руйнівний вплив на серцево-судинну систему і навіть може викликати розвиток раку шлунка.

Отруєння нітратами: симптоми

Отруєння нітратами розвивається дуже швидко, майже відразу ж викликає нудоту, блювоту, пронос, запаморочення, сильний головний біль. Симптоми при отруєнні нітратами будуть в перші 6-8 годин, відразу ж після того, як вони виникнуть, потрібно звертатися в лікарню.

Популярні новини зараз
Яке справжнє прізвище Софії Ротару: цього не знав практично ніхто Які продукти ніколи не можна розігрівати у мікрохвильовці: несподіваний перелік Народилися у двох сорочках: знаки Зодіаку, за якими удача ходить по п'ятах Не пропустіть шанс зробити запаси: названо фрукт, ціна на який впаде вже скоро
Показати ще

Отруєння нітратами: перша допомога

В першу чергу, звичайно, потрібно викликати швидку допомогу. Вже потім, поки вона їде, можна спробувати промити шлунок хворого самостійно: дати слабкий розчин марганцівки, який спричинить блювоту.
Після цього, потрібно прийняти абсорбент. Підійде і звичайне активоване вугілля. Якщо все це не допоможе, то це досить сильне отруєння нітратами і потрібна госпіталізація.

Отруєння нітратами: як вберегтися

Попередити отруєння нітратами дуже складно, але спробувати варто. Варто вживати в їжу квашені капусту й огірки . Крім цього, натуральні квас і кефір теж сприяють захисту від токсинів.

Нагадаємо, що отруєння нітратами можливе тільки через рослинну їжу. А в серпні, це, швидше за все, будуть кавуни і дині. Тому при їх виборі потрібно бути дуже акуратними і не купувати їх в сумнівних місцях.