Українці - дивовижний у своїй різноманітності народ, якому слід просто усвідомити цей факт і йти вперед, відбудовуючи свою землю.

Про це під час проповіді на святковій різдвяній месі в київському костелі Святого Олександра сказав Апостольський нунцій в Україні (посол Ватикану) архієпископ Клаудіо Гуджеротті.

"Я б сказав як іноземець, вибачте мені це спрощення. Я бачу велике світло в бажанні України йти вперед, щоб знищити ненависть, я бачу бажання ваших сердець відчувати себе улюбленими після багатьох століть печалі. Відчувати любов, ніжні почуття світу стосовно вас. Бачити захоплені очі інших, які говорять: "Який дивний народ!" Але Господь говорить: ви дійсно дивовижний народ. Весь український народ у своїй різноманітності - маленьке творіння мистецтва", - заявив архієпископ.

"Це також і голос Папи Франциска, який говорить вам те ж саме:" Український народ, ти симпатичний, я люблю тебе, і я поруч з тобою ". А голос Папи - це голос всієї церкви. Всі сьогодні дивляться на вас і говорять: "Ви прекрасні!" - продовжив посол.

Клаудіо Гуджеротті закликав:

"Ідіть вперед! Відбудовувати вашу землю, навіть якщо здається, що майбутнє дуже складне. Дитя було нам дароване. І це - Боже Дитя. А з ним - що може бути неможливого?"

Він порівняв український народ з букетом різноманітних квітів, "як різноманітні і ваші вишиванки", і ці квіти "створюють дивовижний аромат".

Як переконаний архієпископ, послання Різдва полягає в тому, щоб усвідомити цю реальність, а значить - перестати нескінченно скаржитися на життя, навіть якщо для цього є всі підстави.

"Так, є труднощі життя. І пенсія - це далеко не царська плата. Є трагедія війни. Але тим, хто повертається з війни, подаруйте обійми. Це - найкращі ліки. Тоді їм буде легше відчути, що і Ісус теж їх обіймає", - запевнив посол Ватикану.

Популярні новини зараз

Борщем не балують, одна червона ікра, сьомга та яловичина: чим годують нардепів у Раді

Розлучена Соломія Вітвіцька втекла від депресії під камеру: шалена амазонка

Леся Нікітюк влаштувала вечірку з двома чоловіками відразу: на столі текіла і борщ

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

25 грудня Клаудіо Гуджеротті очолив святкову месу з нагоди Різдва. На ній, як це традиційно буває в дні великих свят, зібралося безліч віруючих. Архієпископ-італієць відслужив месу українською мовою.

Як повідомляв портал "Знай.ua", глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) наразі не бачить можливості перенести святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня.