Збройний конфлікт на тимчасово окупованих територіях Донбасу розгорається всього в шести годинах їзди поїздом від Києва. Всього шість годин до справжнього пекла, але ж для багатьох українців це ніби інший всесвіт, причому не дуже реальний.

Єдиний на території Європи гарячий конфлікт, що не закінчується ось уже п'ятий рік і при цьому не має навіть тенденцій до цього, поступово почав зникати з заголовків газет як українських, так і зарубіжних. Про це пише Washington Post. Жителів української столиці займають інші справи: літо в розпалі, вуличні кафе переповнені, а темп життя, здається, сповільнюється зі зростанням температури на вулиці. Але активісти, такі як фотограф і колишній боєць "Азова" Олесь Кромпляс, намагаються Венуті на місце вектор уваги українців.

У червні Кромпляс запустив художній проект, який покликаний нагадати киянам про конфлікт, що відібрав більше 10 тисяч життів і змусив покинути рідний дім 2 мільйони людини. Проект називається "Війна поруч", і в його рамках автор створив силуети різних людей з металу в повний зріст, усіяні дірками від куль. Ці роботи розставлені в парках і на людних площах столиці України.

"Я хотів встановити силуети там, де збираються люди, в несподіваних місцях. Щоб шокувати і здивувати їх, щоб змусити подумати про війну", - пояснив фотограф.

Американське видання відзначає, що поки проект Кромпляса не наблизилися війну, а як раз підкреслив її віддаленість. Металеві роботи просто створюють перешкоди на людних вулицях. До того ж виставка показує на байдужість, з яким деякі українці ставляться до своїх співвітчизників, що живуть на сході. Плоскі металеві форми зображують не характерних персонажів, а безликих жертв.

Популярні новини зараз

Дженніфер Лопес і Бен Аффлек віддалися пристрасним поцілункам просто на вулиці, правду не приховати

Білосніжна Настя Каменських після загибелі батька вперше замислилася про нове кохання

У Зеленського замовили 2 електрокари на мільйони перед опалювальним сезоном: "Хто буде возити свою ж*опу на такій красуні?"

Зубожілі українці економлять на хлібі, яйцях і картоплі

Показати ще

Глухий кут, в який зайшла війна і яку деякі коментатори називають "війною на виснаження", створює неприємності для українських чиновників. Як зберегти надію і відчуття гострої потреби на фоні конфлікту, кінця і краю якого не видно. Розуміння того, що Україна зіткнулася з військовим вторгненням і бореться за власне існування, мотивує багатьох. Але чим довше триває війна, тим більш далекою вона здається. І ця дистанція створює прірву між тими, хто опинився в самому жерлі війни, і тими, хто живе в мирних регіонах країни.

Видання зазначає, що Україна насправді не "розділена" на російськомовний проросійських схід і україномовний проєвропейських захід, якою її часто зображували. Насправді війна в певній мірі допомогла консолідувати суспільство.

Прихильність до НАТО і Євросоюзу виросли, а опитування показують, що більшість жителів навіть в захоплених регіонах на сході хочуть зберегти цілісність країни. Раніше існували гострі соціальні, економічні та політичні відмінності між індустріальним Донбасом та іншими регіонами країни. Багато українців довгий час ставилися до Донбасу як до окремого суспільства із сумнівною політичною надійністю. Війна ж допомогла прибрати ці розбіжності.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що відомий шоумен запропонував дуже радикальне рішення конфлікту на сході України.