Україна має справу з довгою перспективою можливого звільнення територій окупованого Донбасу. Наша країна вперше у сучасній історії стикається з такими складними процесами, які не будуть швидкими.

На Україну чекає "в’язка довга позиційна й окопна війна на довгі десятиліття". Про це заявив телеведучий і співак Антін Мухарський, добре відомий за своїм сценічним псевдо Орест Лютий.

За його словами, на Донбасі проживає "анклав радянського народу", який живе ілюзіями про прекрасне життя в СРСР.

"На території Донбасу проживає анклав радянського народу, який живе виключно в примарному світі СРСР. Вони ж всі хочуть в СРСР! Це такі люди, які не хочуть змінюватися, які застигли і заскорузли в якихось штампах. Зрештою, це їхнє право. Але вони хочуть відібрати у нас право на розвиток, поступ і цивілізаційний європейський вибір. Тому ця конфліктність, яка існує в українському суспільстві, інспірована ззовні підтримкою зброєю, найманцями і т.д. І вона, безумовно, має всі ознаки втручання у внутрішні справи України і всі ознаки "гібридної війни", яка ведеться з метою утримання України в контексті «руського міра». Тому там живе не окремий донбаський народ, а анклав "совєцкого народа", "общность совєцкіх людєй", про яку Хрущов сказав ще у 1962 році", - сказав Мухарськийу своєму інтерв'ю для glavred.info.

Популярні новини зараз

Ідеальний Льоша з "Холостячки" став батьком: "Можете вітати"

ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

Показати ще

В структурі населення України відбулись ментальні зміни і допоки їх не викорінити, перспектив для повернення Донбасу нема, вважає шоумен.

"І я насправді поки не бачу якихось позитивних моментів і перспектив в тому, щоб Донецьк і Луганськ повернути, тому що відбулися ментальні зрушення в структурі українського населення, і на певних територіях "совок" переміг Україну. "Совок"- як агресивна, консервативна і моральна традиція імперії. Видалити це з голів - основне завдання ", - вважає він.На думку Мухарського, керівництво країни займається зброєю, армією, але при цьому не робить ніяких кроків щодо українізації цих територій, які номінально є Україною, але по суті нею вже не є.

"Потрібна українізація, щоб люди відчували себе в українському полі, щоб звучала українська мова, українська пісня", - пояснив співак.

За його словами, Росією добре відпрацьований принцип "спочатку промивка мізків, потім - танки". І тут єдиний порятунок – діяти дзеркально.

" Цей принцип «спершу промивка мізків, потім – танки» Росією відпрацьований добре. І він діє. Так само, дзеркально, слід діяти й Україні. Тобто спочатку потрібно українізувати людей, давати їм надію і можливості розкрити себе, роботу, зрештою, давати якусь соціалку – над цим теж треба працювати. А вже потім, заручившись підтримкою цього населення, можна буде потрохи звільняти території. Але це складні процеси, з якими Україна в модерній історії стикається вперше. І швидкими вони не будуть. Ніякого силового сценарію, мені здається, не буде. Це – в’язка довга позиційна й окопна війна на довгі десятиліття", - додав Мухарський.

Як повідомляв портал "Знай.ua", український письменник, актор і музикант Антін Мухарський покинув Україну і має намір просити політичного притулку в одній з європейських країн.

У Facebook він написав, що причина в законодавстві щодо аліментів і детально розписав свою історію.