Пекельна черга та хабарі: як українців "кидають" на біометрику

поділитись
У 2017 році біометричні паспорти отримали 4 млн осіб

Хабарі не дають гарантій, величезні черги і місяці порожнього очікування. Експерти дізналися, з якими труднощами зустрічаються українці, які планують оформити біометричний паспорт для безвізових поїздок до Евосоюзу.

Мільйони і черга

У 2017 році біометричні паспорти отримали 4 млн осіб, повідомив глава Держміграційної служби Максим Соколюк. Для порівняння, в 2016-му документи отримали трохи більше 1,5 млн українців. Разом з тим в ГМС "Сьогодні" зізналися, що сьогодні з видачею паспортів досі не все гладко з-за черг. Цю інформацію підтвердили і на держпідприємстві "Документ", яке приймає і оформляє заяви на видачу паспортів. Проте в обох організаціях причину черг не назвали — запропонували звернутися в поліграфкомбінат "Україна", який друкує паспорти. Проте жоден з телефонів комбінату, зазначених на його сайті, не відповідав.

Очікування і хабарі

Киянка Тамара Тиждень розповіла "Сьогодні", що чекає свій паспорт близько п'яти місяців — документи подала ще в листопаді 2017 року. Тоді їй пообіцяли, що паспорт буде готовий через 2-3 місяці.

"Минуло чотири місяці, я пішла в паспортний стіл, там сказали почекати ще — вони збільшили час виготовлення до чотирьох місяців. Це притому, що на кінець березня я взяла квитки в іншу країну, тому що сподівалася вже до того моменту отримати паспорт. При цьому в ДП "Документ" мені розповіли, що раніше приймали заяви для прискорення процедури, але зараз відмовилися від цього — на цьому "прискорення" співробітники нібито почали брати хабарі, і навіть було кілька затримань", — каже Тамара.

Минулого місяця поліція затримала 8 співробітників ДМС, які видавали біометрику в обхід черги. За даними поліції, чиновники вимагали 3000 грн за оформлення документа 22-денний строк і 11 тис. грн — за 1-2 робочих дні.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у середу, 7 березня, посол Угорщини на території України Ерно Кешкень раптово заявив, що виявляється представники угорської меншини в Україні мають повне право на отримання угорських паспортів, незважаючи на те, що українське законодавство не визнає подвійне громадянство. Все, що потрібно для отримання громадянства - звернутися до угорської влади за його отриманням.

Автор матеріалу: 
Андрей Волков
Теги: 
паспорт, Україна, біометрія
"Це питання не лише релігії, але й геополітики"
0
0
12:33 22.04.2018
Відомий актор-атошник опублікував знімки фронтового життя на Донбасі
0
0
12:09 22.04.2018
"Руський мір" на Донбасі у всій красі показали одним яскравим фото
0
0
11:39 22.04.2018
Львівська вчителька заперечує, що писала пост про Гітлера
0
0
10:10 22.04.2018