З квітня набрала чинності нова медична реформа, яка підготувала для українців чимало змін, які стосуються лікування. Зокрема змінились правила щодо виклику лікарів додому. І ці зміни вже відчули деякі українці, на що скаржаться в мережі.

На сторінці в Facebook користувач з Києва Антон Кравченко розповів, як з ним, а точніше з його хворою дитиною обійшлися місцеві медики.

За словами киянина, він викликав їхнього сімейного лікаря, коли в дитини раптово підскочила температура тіла. Проте несподівано почув відмову.

"У сина різко піднялася висока температура, ми зателефонували в районну поліклініку, але там нас перенаправили до сімейного лікаря. Наш сімейний лікар теж пішла у відмову, при тому що температура у дитини була 38,5. Вона порадила викликати невідкладну допомогу, аргументуючи це тим, що на виклики приходити не зобов'язана", - поскаржився Антон, який звертався до дитячої поліклініки на вулиці Білоруській (Лук'янівка).

Зателефонувавши в реєстратуру, нам також відповіли, що виклики не приймають. "Якщо хочете, звертайтеся до сімейного лікаря", - повідомили в реєстратурі.

Популярні новини зараз
Зірка серіалу "Свати" Анна Кошмал змінила місце роботи: "Збулась моя невеличка мрія" "Мені це подобається": Том Круз доглядає за Кейт Мідллтон, поки принц Вільям "клацає" на прем'єрі путіну наплювали у склянку на очах у дружини Євгена Кошового з "Квартал 95": "Весь світ кричить" Мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України: "Предки заберуть їх"
Показати ще

Така ситуація не тільки в цьому медзакладі.

У довідковій поліклініки №2 Шевченківського району столиці підтвердили, що виклики на будинок вони більше не приймають.

"Через реєстратуру тепер лікарі не викликаються. Як звернутись вашим сімейним лікарем і домовляйтеся. Якщо контракт не укладено, то звертайтеся до дільничного. Якщо дуже погано, то телефонуйте в швидку", - пояснили в довідковій.

Обговорюють проблему і на форумах.

Зокрема, на форумі популярного ресурсу "Kidstaff" стурбовані батьки пишуть, що викликали лікаря на початку квітня, педіатр цього разу прийшов, але попередив, що в подальшому ходити особисто додому більше не буде.

"Збивайте температуру і приходьте в поліклініку. Особливо радує, що я піду з хворою дитиною з незрозумілим діагнозом (вітрянка, паротит і т.д.) І заражу ще половину поліклініки", - розповіла одна з мам в мережі.

Дивіться: медична реформа в Україні. Фінансове питання

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям роз’яснили правила отримання медичної допомоги та як в рамках медреформи тепер будуть співпрацювати громадяни та сімейні лікарі.