Стало відомо, що в Україні на мільйон справжніх купюр припадає три з половиною штуки фальшивих. Передає Politeka.

Експерти стверджують, що в країні збільшилася кількість фальшивих грошей. Якщо в 2017 році на 1 мільйон справжніх купюр доводилося три з половиною підроблених, то в 2016 році їх було навіть менше трьох.

Якщо порівнювати Україну з країнами ЄС, це несуттєвий показник. Адже, в країнах європейського союзу на мільйон банкнот припадає 33 фальшивих.

Як правило, шахраї люблять підробляти банкноти номіналом 500 гривень. Друге місце у фальшивомонетників займають 100-гривневі купюри.

Популярні новини зараз

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Серіал "Ти", який обігнав "Гру в кальмара", продовжує набирати популярність: чим підкорив Ден Хамфрі з "Пліткарки"

Син Софії Ротару Руслан Євдокименко показав нового члена родини: "Солоденький малюк"

Укрзалізниця підготувала невакцинованим українцям неприємний сюрприз: квиток на поїзд і 300 гривень

Показати ще

Регулятор констатував, що в 2017 році зловмисники стали частіше підробляти банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 року. На них припав 61% від загальної кількості вилучених підробок національної валюти.

З обігу вилучалися підроблені банкноти інших номіналів: 200 грн (7% від загальної кількості вилучених підробок); 100 грн (17%); 50 грн (13%). На вилучені фальшивки номіналом 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн і 20 грн довелося 1,5%.

Фахівці відзначили, що найбільший ризик стати жертвою фальшивомонетників спостерігається на ринках і на масових заходах.

Втім, інколи фальшиві гроші, зроблені з ідеальною точністю, потрапляють навіть в обмінники і банкомати.

Нагадаємо, українці все частіше стикаються з підробленими купюрами. Про це йдеться у річному звіті Нацбанку.

Так, серед вилучених в 2017 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали долари США (77,6% від загальної кількості всіх вилучених підроблених банкнот іноземної валюти) і євро (16,5%).

Зокрема, найчастіше шахраї підробляли купюру номіналом 100 доларів США, на яку припадає 94% від загальної кількості вилучених підроблених доларових банкнот.

А ось підроблені банкноти номіналом 200, 100 і 50 євро склали відповідно 40%, 21% і 29% від загальної кількості вилучених.

Також в НБУ повідомили, що минулого року вилучили з обігу майже 10,5 тис. штук підроблених банкнот національної валюти на суму 3,6 млн грн.

Як повідомляють експерти, шахраї стали частіше підробляти долари США, російські рублі і євро поступово відходять на другий план. 78% підробок припадає на американську валюту.

Як повідомляв портал "Знай.uа", фахівці розповіли, на що варто звертати увагу, щоб не стати жертвою обману, і як розпізнати несправжні гроші.