В Україні почала діяти нова схема, за якою шахраї успішно обчищають довірливих українців: люди масово почали отримувати підроблені судові повістки і постанови, згідно з якими нібито потрібно виплатити певну суму.

Така схема з документами відмінно працює для залякування боржників і тих, кому пощастило ніколи не мати справи з кредитними зобов'язаннями. Разом з тим слід пам'ятати, що такі "рішення" не мають ніякого відношення до суду. Про це пише "Судова влада України".

Наприклад, підроблені рішення суду виявили в Миколаївському районному суді на Львівщині. У тексті подібних "рішень" йдеться про арешт всього майна боржника, про встановлення обмежень у праві виїзду за межі України, санкції в разі невиконання рішення у встановлені терміни і т.д.

Трохи раніше аферисти почали масову розсилку ще й фальшивих повісток про виклик до суду. Як правило, це була справа рук певних колекторських фірм, а у фальшивій повістці вказувалося, що її можна анулювати, виплативши певну суму на рахунок кредитора.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль підкорила TikTok в топі з відвертим декольте: "Красива неймовірно"

Потап ошелешив зізнанням про розставання: "Почали знімати рожеві окуляри"

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Показати ще

У зв'язку з цим українців закликають бути уважнішими. У більшості випадків на підроблених рішеннях і повістках дрібним шрифтом вказується: "даний документ є зразком вирішення, відправлено з метою інформування боржників про наслідки невиконання умов кредитного договору", "даний документ є зразком судової повістки, яку ви отримаєте в разі непогашення заборгованості", і так далі.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в останні де кілька тижнів українці все частіше стикаються з випадками поширення підроблених грошей. Такі навіть часто отримують з банкоматів. Фахівці розповіли, на що варто звертати увагу, щоб не стати жертвою обману. Аби розпізнати несправжні гроші, часто досить подивитися на неї проти світла і під збільшувальним склом.