Останнім часом українці все частіше стикаються з випадками поширення підроблених грошей. Такі навіть часто отримують з банкоматів. Спеціалісти розповіли, на що варто звертати увагу, щоб не стати жертвою обману.Щоб розпізнати несправжні гроші, найчастіше досить розглянути її проти світла і під збільшувальним склом.Перш за все купюро потрібно ретельно оглянути та відчути на дотик.Справжня буде шорсткою, шрифт може бути опуклим. Проти світла на зворотному боці будь-якої купюри можна розглянути портрет, повторює зображення на лицьовій стороні. Також на банкноту вклеєна спеціальна стрічка, в ньому є елемент у вигляді цифрового позначення номіналу.

На справжніх грошах можна намацати позначення для сліпих (вони можуть на дотик визначити номінал), портрет, написи. Всі ці елементи шорсткі. Також проти світла можна побачити приховані зображення: номінал купюри, слово "гривень".

Українцям підсовують підроблені "зелені"

В Україні катасрофічно зросла кількість фальшивих грошей, які підробляють за допомогою звичайного принтера. Якщо раніше на мільйон справжніх купюр доводилося 2,8 фальшивих, зараз - 3,6. Фальшивомонетники найчастіше підробляють купюри номіналом в 500 грн. Вони найкраще захищені, але ризикувати заради дрібних банкнот зловмисники не поспішають. За даними Національного банку, найчастіше гроші підробляють за допомогою звичайних друкарських гаджетів.

Небезпечна банда виманює в киян гроші

У Києві активізувалась банда шахраїв, яка виманює гроші в громадян. Зловмисники чатують на своїх жертв переважно біля поштових відділень, банків та інших установ.Про такий випадок розповіла на сторінці в Los Solomas в Facebook Олена Машук, яка стала жертвою шахраїв. За словами жінки, схема працює таким чином, що один зі зловмисників прикидається, що знайшов чиїсь гроші і пропонує їх розділити з випадковим перехожим, а інший стверджує, що це він їх загубив.

Дивіться: як розпізнати фальшиві гроші

Як раніше повідомляв "Знай.ua", шахраї отримали 47 мільйонів доларів за криптовалюту, нібито підкріплену "чаєм".