В Україні за минулий рік кількість фальшивих банкнот виросла на 22%. Якщо раніше на мільйон справжніх купюр доводилося 2,8 фальшивих, зараз - 3,6. Фальшивомонетники найчастіше підробляють купюри номіналом в 500 грн. Вони найкраще захищені, але ризикувати заради дрібних банкнот зловмисники не поспішають. За даними Національного банку, найчастіше гроші підробляють за допомогою звичайних принтерів.

Євро або долари підробляють майже в десять разів частіше, ніж гривню. І якщо в 81% випадків українські фальшивки виготовляють за допомогою звичайної копіювальної або комп'ютерної техніки, то євро навчилися підробляти більш якісно. За результатами минулого року, як заявляють у Нацбанку, зросла кількість фальшивок номіналом 500 грн зразка 2006 року. На даний момент 61% від усіх виявлених фальшивок - п'ятисотки.

На другому місці - банкноти номіналом 100 грн. І замикає трійку популярних серед фальшивомонетників валют - 50-гривнева купюра. У той же час 200 грн підробляють не часто (їх частка в загальній кількості фальшивок займає всього 9%). Ще одна тенденція - підробки трапляються скрізь. Як і раніше, найлегше отримати фальшивку можна в місцях громадського харчування, в транспорті і ларьках, але при цьому в НБУ зафіксували випадки потрапляння несправжніх грошей в каси банків та банкомати. Йдеться про пристрої з функцією прийому коштів. Як виявилося, деякі фальшивомонетники вже навчилися обманювати систему перевірки банкоматів.

Тому варто перевіряти справжність навіть тих грошей, які видали в касі банку. Відповідно до чинного закону, обміняти фальшиві гроші на справжні не можна. Їх потрібно або здати в банк, а після їх передадуть в НБУ, або просто порвати і викинути. У випадку з справжніми грошима - порвану або забруднену купюру можна замінити на нову. А ось якщо здачу дали фальшивкою, повернути свої гроші практично неможливо.

Популярні новини зараз
Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Від 7,70 гривні за куб: українцям показали тарифи на газ у жовтні Хаял Алекперов з "Битви екстрасенсів" розповів про свою тривогу на рахунок війни: "Побачив Ісуса, який ходить Майданом" Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Як впізнати фальшиві гроші

Найпростіше - розглянути банкноту проти світла і уважно її обмацати. Справжня буде шорсткою, шрифт може бути опуклим. Проти світла на зворотному боці будь-якої купюри можна побачити портрет, що повторює зображення на лицьовій стороні. Також на банкноту вклеєна спеціальна стрічка, в ньому є елемент у вигляді цифрового позначення номіналу. Графічні елементи виконують за допомогою спеціального друку, тому вони опуклі. На справжніх грошах можна намацати позначення для сліпих (вони можуть на дотик визначити номінал), портрет, написи. Всі ці елементи шорсткі.

Раніше «Знай. uа» писав про те, що в Україні почастішали випадки підроблення грошей. Найчастіше з обігу вилучають фальшиві 500-гривневі купюри.