В І сторіччі нашої ери в Римській імперії накарбували бронзові монети з римськими цифрами з одного боку та зображеннями статевих актів з іншого.
Серед істориків досі немає єдиного пояснення такому явищу.

Науковці з Варшавського університету зробили припущення, що ці монети були перепустками до будинків розпусти.

“Знай.ua” нагадує, національний банк хоче випустити срібну монету номіналом 10 гривень під назвою "Копання картоплі", присвячену вирощуванню цієї культури в Україні, передає УНН з посиланням на повідомлення НБУ.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк жорстко відповіла на докір про неголені ноги: "Задеріть спідницю і розглядайте"

Чоловік "ожив" на своєму власному похованні: ледь не засипали землею

З 1 вересня школи перейдуть на стандарти Нью-Гемпшира: малюнки – на уроках історії, нові тести і "нарко-перевірка" вчителів

Володимир Зеленський виступив з важливою заявою: "Всі кордони у бойову..."

Показати ще

“Присвячена розкриттю в художньо-образній манері іронічного наїву образів українського архетипу. Загальновідомо, що серед споконвічних цінностей українців — земля-годувальниця. Потяг і любов до неї, праця на ній тисячі років єднають Чоловіка і Жінку, що символізують дві постаті у формі серця”, — розповіли у Нацбанку.

На аверсі монети розміщено стилізоване зображення дерева життя, верхів’я якого — дзеркальне (на тлі поля), нижні бульби — на дзеркальному тлі — золоті (локальна позолота). Унизу розміщено: малий Державний Герб України, рік карбування монети 2018 та написи: Україна, номінал — 10 гривень.

Як відомо, ще минулого місяця Національний банк України ввів у готівковий обіг нові монети номіналом 1 та 2 гривні. У той же час українські громадяни неоднозначно відреагували на нововведену валюту.

Варто відзначити, що деякі незадоволені занадто «дріб'язковим» розміром нових монет, а інші знайшли некоректність у зображеннях історичних персон на монетах. Пропонуємо ознайомитися з реакціями на нововведення НБУ серед користувачів соціальної мережі Facebook.

Так, користувач мережі Олександр Ковтуненко зауважив, що Володимир Великий зображений на монеті з бородою, хоча, "як свідчать джерела, він не носив бороди, і на монетах, які видавалися в обіг при його житті, князь був зображений без бороди".