Уряд змінив порядок визначення осіб, які зможуть отримувати державну допомогу на оплату комунальних послуг. Близько 15-20% тих, хто отримує субсидію, буде змушений за новою звернутися в органи соцзабезпечення для переоформлення пільг.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Україні в цьому році почалася монетизація субсидій на рівні постачальників комунальних послуг. Восени планується закінчення другого етапу монетизації – вже на рівні кінцевих споживачів.
Відтепер субсидії будуть видаватися "живими" грошима. Це повинно стимулювати їх одержувачів для підвищення енергоефективності домогосподарств. Однак уряд не в змозі фінансувати зростаючі витрати на субсидії. Деякі категорії громадян позбудуться їх.
Першими позбудуться субсидій власники машин не старше 5 років, крім наданих органами соцзахисту. Відтепер наявність нового авто стане приводом для відмови у наданні субсидії. Експерти впевнені, що подібний підхід порушить принципи соціальної справедливості.
Наприклад, у випадку, якщо сім'я втратила годувальника, але в ній є відносно нова машина не старше 5 років. При такому положенні справ сім'я не зможе отримати пільгу, навіть позбувшись від дорогого активу. Продавши машину така сім'я потрапить під іншого критерію для позбавлення субсидії – отримання доходу понад 50 тисяч гривень.
Крім того, пільги будуть позбавлені сім'ї, які проживають у квартирах понад 120 кв. м. або будинках понад 200 кв. м.
"Звичайний будинок розміром 7 на 10 метрів з підвалом та мансардним поверхом вже підпадає під критерії «розкоші». Крім того, при призначенні субсидій і так використовується норма житлової площі на одну людину в 19 кв. м. плюс 20 кв. метрів на сім'ю. Так що це обмеження не має сенсу", - пояснює експерт.
Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" днями з'ясувалося, що в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, а це значить, що їх одержувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті економного споживання кошти.