В Україні скоротили нормативи соціального споживання енергоресурсів на опалення. Також урізали і максимальну площу, на яку надають субсидію на управління багатоквартирним будинком. Сім'ї, які живуть в квартирах, що не вписалися в нову норму, і не навчилися економити, вже в наступному сезоні заплатять за тепло майже в два рази більше.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак , сім'я з трьох осіб, яка опалювала житло рівно за нормативом, за новими правилами, якщо не скоротить споживання, повинна буде заплатити за опалення на 200 грн більше.
Раніше субсидія покривала комуналку (платежі на управління баготоповерхівкою) на 13,65 кв.м житла на одну людину і додатково 35,22 кв.м на сім'ю. Для прикладу, сім'я з трьох осіб мала право з субсидією оплачувати комуналку на квартиру площею 62,5 кв. м. Після нововведення будуть діяти нові норми - 21 квадрат на людину + 10,5 квадратів на сім'ю. Така ж сім'я зможе з субсидією сплачувати за 52,5 кв.м.
Скоротилися нормативи і на енергоресурси. Тепер субсидіанти можуть витрачати на опалення не більше 4,5 кубів газу на опалення квадратного метра (було 5) і не більше 30 кВт * рік електроенергії (було 51).
Для прикладу розрахуємо, на яку суму надавалася субсидія в минулому опалювальному сезоні і що зміниться. Припустимо, що обов'язковий платіж для сім'ї становить 500 грн, решту суми в межах нормативів компенсує субсидія. Так, в минулому році опалення квартири або будинку площею 62,5 кв. м газом в межах нормативу для такої сім'ї обходилося в 2156 грн. Субсидія компенсувала 1656 грн. У наступному опалювальному сезоні сім'я повинна буде витратити газу на суму не більше 1630 грн. І якщо не почати економити і витрачати по "старому" нормативу, заплатити доведеться не 500, а понад 700 грн.
Як повідомляв портал "Знай.ua", від 1 травня в Україні почали діяти нові правила призначення та нарахування субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Для 80-85% отримувачів цієї допомоги перерахунок на наступний опалювальний період зроблять автоматично. Водночас близько 15-20% повинні особисто звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидій. Це стосується тих, хто має щойно куплені предмети розкоші, нові автомобілі, або у складі сімей яких є працездатні особи, що декларують нульові ставки доходу.