Український валютний ринок заполонили фальшиві долари та євро. Купюри настільки майстерно підроблені, що їх не розпізнають навіть банкомати.

За інформацією "Вести", з червня цього року тільки одне угрупування "нагодувало" банківські термінали в Києві майже на 82 тисячі доларів. Шахраї спробували обдурити банкомат у Києві на вулиці Еспланадної, куди всунули 19,5 тисяч американських фальшивок, і в них вийшло. Після цього шахраї вносили підроблені гроші через банкомати на карти, які оформлені на сторонніх людей, а далі без проблем їх переводили в готівку.

Схожа ситуація склалася і в Херсоні, де невідомі теж "нагодували" термінали підробленими доларами на 36 тисяч. Там правоохоронці підозрюють у збуті підробленої валюти вихідців з Чечні.

В Івано-Франківську спіймали банду, в якої знайшли фальшивих заготовок 100-доларових банкнот на 500 тисяч і підроблені купюри по 500 євро на 200 тисяч.

У НБУ теж забили на сполох - адже відрізнити фальшиві купюри не під силу навіть банківським детекторам. Департамент грошового обігу НБУ вилучав з грошового обігу 100-доларові купюри з імітацією інфрачервоної і магнітного захисту. Щоб уникнути засилля підробок, в відомстві закликали банки терміново вжити заходів.

Популярні новини зараз
Американський ясновидець ще на початку минулого століття попереджав про війну в Україні: все закінчиться раптово... "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Покровська батьківська субота 30 вересня: що заборонено цього дня і що робити, якщо не можете піти до церкви Збирала гроші на дрон, а живе в будинку за 55 мільйонів: колишню дружину олігарха Ярославського помітили в Лондоні
Показати ще

"Банки повинні в найкоротші терміни провести переналаштування своїх детекторів, оскільки більшість з них не розпізнають новинку як підробку, а також провести навчання касирів", - повідомляють в НБУ.

Фінансовий експерт Олексій Кущ каже, що від покупки фальшивих доларів не застрахований ніхто.

"У випадках з обманом банкоматів була застосована така технологія, що у фальшиві купюри більш високого номіналу вшиваються магнітні елементи захисту з купюр меншого номіналу. Для встановлення справжності необхідно проводити додаткові і досить складні дослідження, адже детектори і сканери фактично не справляються з цим. У зв'язку з розвитком технологій рівень захисту і підробок йде практично одночасно - хтось виривається вперед, а хтось відстає. А єдиний спосіб захиститися від фальшивок - це зберігати гроші на картці", - впевнений Кущ.

Однак, якщо банк раптом закриється, то шанси повернути свої заощадження в валюті не дуже високі.

Дивіться: як відрізнити справжні гроші від підроблених

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти розповіли, що буде з курсом долара у 2018 році.