Нацбанк України попередив громадян про те, що в обігу з’явилися підроблені долари такої високої якості, що розпізнати їх не завжди може навіть спеціальна апаратура.

Як прередає "Сегодня", керівництво НБУ розіслало банкам телеграму з описом прийомів, до яких вдалися фальшивомонетники цього разу.

Так, маючи спеціальну апаратуру, вони змогли надрукувати на банкнотах серії 2006А мікротексти, зімітувати водяні знаки і спеціальні волокна, які є на справжніх купюрах. Але найголовніше полягає в тому, що зловмисникам-віртуозам вдалося досягнути того, що цифри на купюрі можуть змінювати відтінок в залежності від кута огляду, що є одним з найскладніших елементів захисту банкнот. Правда, на справжній банкноті цифри змінюють відтінок з зеленого на темно-фіолетовий, а на підробленій - на темно-зелений.

Дивіться: Як виглядає справжня купюра номіналом у 100 доларів

Банкам порекомендували налаштувати детектори так, аби вони змогли виявляти більш якісні підробки, та провели бесіди з касирами щодо засилля "липової" валюти.

Популярні новини зараз

Відпочинок за кордоном у 2021 році: які вимоги до українців висунули Італія, Іспанія, Єгипет, Туреччина та інші країни

"Холостяк" Заливако оконфузився на відпочинку з Ганною Богдан: "Вчуся тримати"

21-річна наречена померла через годину після весілля, красуню проводжали всім селом: "Просила сім'ю не..."

Розлучена Slavia дісталася до великої сцени: "націлилася" на успіх Дзідзьо

Показати ще

Фахівці кажуть, що найчастіше зловмисники штампують 100-доларові фальшивки і діють невеликими організованими групами. З українських купюр, за словами банкірів, ділки воліють підробляти великий номінал - 200 і 500 грн.

Щорічно у країні виносять більше ста вироків у справах про виготовлення та збут фальшивих грошей.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", кияни масово скаржаться на те, що їм підсовують фальшиві гроші в транспорті, магазинах і навіть в обмынниках.