В Україні почастішали випадки підроблення грошей. Найчастіше з обігу вилучають фальшиві 500-гривневі купюри.

Про це повідомили представники Нацбанку.

В НБУ вкотре наголошують бути уважними при розрахунку готівкою, наприклад в магазинах, де немає приладів для перевірки банкнот.

За даними Нацбанку, у минулому році частка в загальній кількості фальшивих банкнот зросла до 61%.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім За прострочені комунальні платіжки можуть забрати половину пенсії: як ще покарають боржників Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте
Показати ще

кількість вилучених з обігу в банківській системі України фальшивих банкнот гривні в 2017 році склала 0,00036% загальної кількості готівки, що є в грошовому обігу.

"На один мільйон справжніх банкнот гривні припадало близько 3,6 шт. підробок", - наголошується в повідомленні.

Частка фальшивок номіналом 100 грн в 2017 році в порівнянні з 2016 роком знизилася до 17%, номіналом 50 грн - до 13%, номіналом 200 грн - до 7%.

"Частка інших вилучених з обігу фальшивих банкнот номіналами 1,2,5,10 і 20 гривень склала 2%", - сказано в повідомленні регулятора.

Як підкреслили спеціалісти, більшість фальшивок виготовляли з використанням комп’ютерної техніки, зокрема лазерні принтери та копіювальні апарати.

Близько 19% підроблених грошей друкували поліграфічним способом.

Найчастіше такі гроші збували у закладах швидкого харчування, в магазині та у метро.

Крім того, почастішали випадки, коли до банків потрапляли підроблені купюри з автоматів самообслуговування та оплати різних послуг, наприклад поповнення рахунку мобільного.

Щодо іноземної валюти, то лідером виявися долар. Цю валюту найчастіше підробляють (в Україні 78%), євро менше – 16% і 6% фальшивих купюр – це російські рублі. При цьому, найчастіше підробляли іноземні банкноти номіналів: $100 - 94%, 200, 100 і 50 євро - 40%, 21% і 29% відповідно, а також 5000 і 1000 російських рублів - 71% і 21%.

Дивіться, як не потрапити на підроблені гроші

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", в Україні найбільше від підроблених грошей страждають жителі Одеської області, приморського регіону в цілому, а також Західної України (Львова, Закарпаття, Волині). Найпопулярнішими купюрами зловмисників є 200 та 500 гривень.