Українська православна церква підпорядкована Російської православної церкви.

Про це говориться в статуті обох церков, зазначив народний депутат України (фракція "Народний Фронт"), президент Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський.

"Щоб довести підпорядкованість Української Православної церкви Московського патріархату і Російської Православної церкви, досить заглянути в Статут УПЦ і до Статуту РПЦ. Там чітко сказано, що це частина Російської Православної церкви, що митрополит Київський є другим членом Священного синоду РПЦ, що обрання предстоятеля УПЦ благословляється московським патріархатом і так далі", - зазначив політик.

Також він нагадав, що в світі православ'я очолюють п'ять церков: Константинопольська, Олександрійська, Антіохійська, Єрусалимська і Російська. Також є автономні церкви, однак української серед них немає.

Єленський зазначив, що тільки у деяких мирян і священиків виникають заперечення проти РПЦ, проте статут все розставляє на місця.

Популярні новини зараз

Олег Винник показав фінал "Маски" до виходу в ефір: "Станете свідками"

Ольга Сумська підказала, як урізноманітнити сніданок для всієї родини: всього два інгредієнти

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

В Україні зміняться правила проїзду для пільговиків - заява Мінсоцполітики

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Українська православна церква Київського патріархату закликає УПЦ МП припинити брехати. За словами глави УПЦ КП патріарха Філарета, церква не повинна говорити неправду, це непристойно.