Питання релігійних конфесій в Україні останнім часом стало не менш важливим, аніж мовні суперечності. Дві окремі інституції – держава та релігія, які теоретично повинні бути відділені одна від одної, поступово переходять межу.

Відповідну заяву під час брифінгу зробила виконавчий директор українського представництва правозахисної організації Amnesty International Оксана Покальчук.

Вона підкреслила, що віра жодним чином не має впливати на політику, але поки що ми бачимо протилежне:

"Відповідно до Конституції, держава відділена від церкви, і це окремі інституції, які не мають впливати одна на одну. Що ми бачимо зараз – це дуже агресивний, активний і безапеляційний наступ абсолютно всіх релігійних конфесій на ті рішення, які приймаються у Верховній Раді", - вважає Покальчук.

У якості прикладу вона нагадала про ситуацію із законопроектом про молитву "Отче наш", який розглядали на закритті сесії ВР, а також ініціативу щодо заборони абортів, що опублікована на сайті парламенту ще місяць тому.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

На це вже відреагував речник Української православної церкви, архієпископ Євстратій Зоря. Він заявив, що вважає позицію Amnesty international "проявом ледачих політичних поглядів".

Як повідомляв портал "Знай.ua", вірянам пояснили шкоду від Московського патріархату.