В Україні віднедавна офіційно звільнили від сплати єдиного внеску фізичних осіб-підприємців на пенсії.

За рішенням Верховного суду, ті особи, котрі обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від фінансових зобов'язань такого типу, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію або соціальну допомогу.

Умови скасування внеску

Юридично вони також можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

В тексті рішення йдеться про те, що звільнити від внеску можна тільки за двох умов: така особа повинна мати статус пенсіонера за віком або людини з інвалідністю, а також отримувати відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Як відомо, станом на початок 2018 року розмір мінімального єдиного внеску становить 819 гривень.

Система нарахування пенсій підприємцям

Порядок нарахування виплат залежить від кількох факторів. По-перше, залежить від того, яку систему оподаткування використовував підприємець до виходу на пенсію. По-друге, є відмінності щодо визначення страхового стажу та розміру доходу, який використовується для нарахування пенсії.

Популярні новини зараз

Михайло Добкін оскандалився "фронтовою" кашею 9 травня

Білява зірка "Жіночого кварталу" Лєра Товстолес подражнила замерзлих українців фото з відпочинку

У Володимира Зеленського "з'явилася" ще одна кохана жінка: "Завжди поруч"

Втерла носа Ірі Морозюк: лідер Динамо Вербич показав свою кохану, модель Playboy

Показати ще

Пенсійний вік

Потрібно також надати довідку про те, що підприємець справді перебував на обліку у Пенсійному фонді. Там видають документ про сплату внесків за весь період діяльності – по суті, це саме той єдиний інструмент для розрахунку.

Розрахунок страхового стажу

Крім того, аби визначити розмір доходу, який буде врахований для пенсії, у ст. 40 Закону № 1058 існує формула:

З = Н х Ч : Т,

де З — дохід, з якого фактично сплачені страхові внески за відповідний місяць;

Н — сума фактично сплаченого податку за відповідний місяць;

Ч — відсоток відрахувань до Пенсійного фонду від фактично сплаченої суми податку;

Т — розмір страхового внеску до системи Пенсійного фонду, який існує на момент отримання доходу.

Дивіться: чого очікувати роботодавцям та майбутнім пенсіонерам

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні змінять систему нарахування соціальних виплат. Перерахунок планується двічі на рік – у травні та грудні, але у 2018-му першу фазу перенесли на липень. Приміром, влітку мінімальна пенсія з липня складе 1435 грн (зараз - 1373 грн), але це стосується тільки одного мільйона українців. Поки що більшість із тих, хто збирається на заслужений відпочинок, ще не "заробили" на стаж – 30 років у трудовій записано не у всіх.