В Україні планують підвищити зарплати військовим. За даними Міноборони, грошове забезпечення переглянуть вже з 1 жовтня цього року.

Нові зарплати в ЗСУ: кому і скільки?

Втім, все виявилося не зовсім так просто, як в офіційній звітності. Аби підняти рівень доходів бійцям знадобиться додаткове фінансування з бюджету на суму 4, 5 мільярди гривень. Чи виділять гроші у повному обсязі, залежить від уряду.

На бідність та погані умови утримання згідно соціологічних опитувань скаржаться 36% військових – більшість із них служать за контрактом. Всього з січня по червень звільнилося одинадцять тисяч офіцерів та контрактників, що мали військовий досвід, ще вісімнадцять тисяч має звільнитися до кінця 2018 року.

Популярні новини зараз
Відключення світла обіцяють припинити: але радіти будемо недовго Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку "Країна під водою, люди тікають": у пророцтві Баби Ванги виявили прогноз на 2025 рік
Показати ще

До цього часу грошове забезпечення військових складало 7 тис. грн, а після підвищення соціальних стандартів з 1 січня 2017 року, відповідні співвідношення становили 2,2 та 0,89 рази, що призвело до погіршення матеріального стану військовослужбовців. Це спровокувало відтік військовослужбовців – підготовлених фахівців, на підготовку яких вже були витрачені великі кошти.

Військове забезпечення: зарплати та посади

З 1 жовтня підвищать зарплати:

рядовому складу – до 9 тис. грн.

офіцерському складу – до 15,3 тис. грн.

Важливо! Військовослужбовець за контрактом першого року служби у військовому званні "солдат", на посаді з другим тарифним розрядом отримуватиме 15 000 гривень.

Крім того, підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснене пропорційно, у залежності від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо.

Дивіться: "Стугна-П" вперше на змаганнях артилеристів

Нагадаємо, військова контррозвідка Об'єднаних сил викрила військовослужбовця Збройних сил України, який виконував вказівки бойовиків "ДНР" і збирався перейти на їх бік. Як повідомляв Знай.ua, у районі Кримського на Луганщині відбувся жорстокий бій. Терористи намагалися захопити позиції ЗСУ, але були розбиті і зазнали втрат. Також Знай.ua писав, кілька російських найманців на Донбасі, намагаючись втекти після обстрілу позицій ВСУ, застрягли посеред дороги через поломку БМП і замінили снайперам мішень.