9 червня, у суботу, незадовго до свого 90-річчя, з життя пішла народна артистка України, балетмейстер Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Клара Федорівна Балог.

Народилася Клара Балог 17 липня 1928 року в Ужгороді, в родині шевця Федора Керечаника. Вона закінчила Ужгородське музично-педагогічне училище, та згодом стала солісткою балету. Викладала народно-сценічний танець у Київському хореографічному училищі, брала уроки класичного танцю у заслуженої артистки України Галини Березової. З 1959 року працювала балетмейстером Закарпатського народного хору.

Завдяки Кларі Балог, професійна сцена збагатилася народними танцями, зібраними і записаними нею у різних районів Закарпаття. Була нагороджена орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня та іншими державними нагородами України. За відданість народному танцю її неодноразово називали "живою легендою української культури".

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у середу, 6 червня, на 84-му році життя померла українська режисерка Кіра Муратова.

Про це у своєму Facebook повідомив продюсер Юрій Мінзянов.
"Пішла Кіра ... З нею ціла епоха ... Пам'ятаю, як ще студентом ВДІКу плакав на" Долгих проводах "...", - написав він.

Популярні новини зараз

Притула, Кухар та Стульніков: Євген Кот розповів про людей, які його надихають

Померла зірка МастерШеф Стелла Клименко, близькі не можуть отямитися: "До останнього вірив, але ти не прийшла"

Еліна Світоліна розповіла, чим підкорив її Гаель Монфіс: "Він знає завжди..."

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Показати ще

Український кінорежисер, сценарист і актриса Муратова народилася 5 листопада 1934 року в бессарабському місті Сороки. Вивчала філологію в МДУ, в 1959 році закінчила режисерський факультет ВДІКу. У 1961 році стала режисером на Одеській кіностудії. Як сценарист і режисер Муратова дебютувала в 1962 році.

Серед найбільш помітних її робіт - фільми "Зміна долі", "Астенічний синдром". Останній був удостоєний Спеціального призу журі "Срібний ведмідь" 40-го Берлінського кінофестивалю в 1990 році.

Трагікомедія "Настроювач" була показана на фестивалі у Венеції.