Народний депутат України, голова Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець зробила заяву, шум навколо якої не вщухає ось уже декілька днів: з 2019 року пологи стануть платними на офіційному рівні. За її словами, безкоштовно народити можна лише в разі, якщо жінка викликає швидку, і її доставляють до лікарні. Якщо ж пологи заплановані - будь добра, плати. Держава готова покрити витрати лише на екстрену допомогу. І дійсно, бувають випадки, коли допомога воістину екстрена потрібна: ми вже писали про те, як у Німеччині дівчина дізналася про свою вагітність тільки під час пологів.Заяву почали бурхливо обговорювати, що не дивно, адже це пряме порушення Конституції, де йдеться про право людини на безкоштовну медицину. По інший бік барикад долинали доводи про те, що це й на краще, адже жінки все одно роблять всілякі добровільно-примусові благодійні внески, платять акушерам, анестезіологам, хірургам і медсестрам за нормальну палату і людське ставлення. При цьому саме на плечі майбутніх батьків лягають витрати на медикаменти та супутні матеріали.Варто нагадати, що Міністерство охорони здоров'я зараз активно просуває систему, яка працює за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". Це означає, що комунальні та державні установи отримують гроші тільки за надані послуги, а розподілом цих самих коштів займатиметься новий орган - Національна служба здоров'я. Щоб це по-людськи запрацювало, в МОЗ повинні прорахувати вартість кожної медичної послуги, щоб усюди вона була практично однаковою. Поки що ця система працює в пілотному режимі, зокрема, стосовно вагітності і пологів.Міністр охорони здоров'я Уляна Супрун стверджує, що практично весь пакет послуг для породіль буде безкоштовним, витрати покриє державне агентство. Варто відзначити, що в Міністерстві досить часто звинувачують членів профільного комітету у скандальних заявах, які мало що спільного мають зі справжнім станом речей.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, що українцям розповіли про причини гальмування медичної реформи.

Популярні новини зараз
Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене" Оля Полякова назвала корінь проблем в сім'ях, відчула і Маша Єфросиніна: "Я цю пісю мила, торкалась з дитинства" Мішель Андраде з "Орел і Решка" і Позитив пішли від Потапа та Ірини Горової: "Все вірно, я вже не є" "Дуже сильно, примушує задуматись": після слів Анастасії Приходько сльози навернулися на очі
Показати ще