Медична реформа в Україні, якщо вірити офіційним документам вже стартувала. Принаймні, про це в ефірі одного із українських телеканалів заявила в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Проте поки що вона обмежилися тільки штатними розпорядженнями: зокрема, скасували сумно відомий 33-й наказ, який визначав кількість співробітників та їх посади у кожній окремій лікарні.

"Ми дали більше свободи головному лікарю, щоб він мав таку кількість посад, яка йому потрібна", - додала вона.

В.о.міністра не уточнила, за яким саме принципом будуть набирати поповнення у лавах медиків, та й розширення повноважень керівництва закладу також викликає чимало питань.

Взяти на роботу молодих фахівців, звичайно, може кожен заввідділенням, але чи буде у бюджеті достатньо ресурсів, щоб забезпечити їх зарплатою? На це питання Супрун відповіді не дала.

Популярні новини зараз
Диплом на руки — повістка у двері: ТЦК полюватиме за студентами з липня - хто у зоні ризику Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити
Показати ще

Вдалося також запустити програму, за якою деякі верстви населення зможуть отримати дешевші медичні препарати:

"Запустили "Доступні ліки" для тих, хто має серцево-судинні захворювання, цукровий діабет другого типу. Вже є наказ, за яким лікарі можуть користуватися міжнародними протоколами", - зазначила в.о. міністра.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в одній із лікарень Дніпра знайшли докази існування каральної психіатрії.