В одному із медичних закладів Дніпра знайшли документи, які підтверджують існування каральної психіатрії за часів СРСР.

Відповідні докази на сторінці у Facebook оприлюднила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Лікарня із системою суворого нагляду жахнула фахівців МОЗ, які побачили реальний стан речей на власні очі ще наприкінці січня. Скарги щодо умов утримання пацієнтів надходили до ГПУ та Уповноваженого ВР з прав людини і вони виявилися не безпідставними:

"З певністю можна сказати, що ця "лікарня" має більше спільного з тюремним закладом, ніж лікувальним", - зазначила Супрун.

Історія закладу вражає: сюди потрапляли переважно із сфабрикованим діагнозом "в'ялотекуча шизофренія". Такого не знали в жодній країні світу, проте в СРСР подібними методами не гребували. Реальні наміри, на думку в.о. міністра, були очевидними – ізолювати дисидентів, які йшли проти системи.

Популярні новини зараз
Львів'яни другий тиждень отримують воду на 2 години на день: обленерго безсило Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

"СССР - зник з карти світу, але його каральна система багато в чому збереглася до сьогодні", - підкреслила Супрун.

В архівах збереглися медичні картки, які могли стати ключем до цінної інформації – саме тому тривалий час матеріали були недоступними. З цієї причини у МОЗ мають намір присвоїти їм статус Національного Архівного Фонду України.

Слід відзначити, що пост Супрун через деякий час з невідомих причин зник з мережі.

Як повідомляв портал "Знай.ua", кримських татар піддають каральній медицині.