Китайська іграшка фіджет-спіннер не втрачає своєї популярності, а фахівці з різних галузей до втрати голосу сперечаються про те, шкідлива ця забавка чи ні, і не можуть дійти до спільного знаменника.

Росспоживнагляд вирішив узятися за спіннери і перевірити можливі негативні наслідки, що викликає ця річ. До такого кроку відомство підштовхнуло "занепокоєння батьків та вчителів". У свою чергу психотерапевти запевняють: хвилюватися не варто, передає Daily Storm.

За словами професора Московського інституту психоаналізу Олександра Полєєва, спіннер є нічим іншим як старим і незаслужено забутим методом активації нервової системи. Мовляв, постійне перебирання в руках предметів стимулює нервові закінчення на кінчиках пальців, які передають імпульси в головний мозок, а тривала стимуляція останнього дає відчуття бадьорості. З цією метою він порадив використовувати спіннери дітям із руховою загальмованістю.

Мало того, професор вважає, що немає ніякої різниці між цією іграшкою та мусульманськими чотками.

"Хтось перебирає їх просто поступово, як намисто, хтось - вперед-назад, а хтось - час від часу перебирає і нагвинчує на руку. Це такий спосіб невеликий активізації психіки. Люди борються з втомою", - пояснив Полєєв.

Популярні новини зараз
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки Втекти не вийде: для дезертирів та їхніх родин готують жорсткі обмеження Гороскоп на сьогодні 3 квітня: чому четвер стане справжнім випробуванням "Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів
Показати ще

Підліткам і молоді спіннери, за словами професора, допомагають при зниженні настрою. І якщо зазвичай тут потрібна фізична активність, а не всі хочуть займатися спортом, ця річ допоможе вирішити проблему.

Він запевняє, що іграшка не викликає залежності.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", спіннер настільки популярний, що його в своїй "творчості" використали навіть виробники фільмів для дорослих.