Український письменник, співак та громадський діяч Сергій Жадан відверто розповів про життя людей у прифронтових містах та їх найболючіші проблеми.

В коментарі "РБК-Україна" він зізнався: за чотири роки свідомість українців справді змінилася у  кращий бік, вони покладаються перш за все на самих себе і вірять у майбутнє.

Проте, це тільки зрушення у моральному плані. Фактично цілі регіони досі потерпають від браку основних засобів існування: як матеріальних, так і культурних:

"Починай сам підтягувати державу, починай нагадувати чиновникам, що по всій країні – гострий брак культурних ініціатив, брак культурного життя. Є простий принцип, який допоможе змінити країну: якщо хочеш щось зробити – зроби сам. Ми, по великому рахунку, так і робимо".

На думку письменника, головне завдання всіх волонтерів, активістів та артистів – допомагати дітям, що живуть у небезпечній близькості від передової.

Зараз цілі групи небайдужих людей почали активно займатися проблемами родин загиблих військових, відновлювати роботу у садочках, інтернатах та школах.

Популярні новини зараз

Українець помер на заробітках у Польщі, рідні вбиті горем: "Не можемо поховати..."

Жінка народила дочку в 67 і нарвалася на жорстке цькування: як живе зараз найстаріша мама країни

Ірину Білик рознесло на "Осколки": "Зустрів і покохав"

Ані Лорак зробила це і купається в променях щастя, Каменських не стримала слів: "Страждаємо..."

Показати ще

"В цілому, працюємо там, де не завжди встигає працювати держава. Там, де не завжди встигають працювати якісь великі благодійні фонди. Багато шкіл під час обстрілів були зруйновані. Є заклади, де допомоги від держави чекають вже довго", - додав він.

За словами Жадана, українцям варто позбавитися від своєї головної біди – ізольованості та відірваності. Саме це й породжує стереотипи. Підтверджують це і наші військові. Вони зізнаються письменнику у тому, що не можуть дізнатися останніх новин про Україну та світ.

"Скільки разів таке було - підходиш до військового на лінії фронту, а він каже: ми тут взагалі не в курсі, що в Києві відбувається. Не розумію, чому проблема українського мовлення на Донбасі не вирішена на четвертому році війни", - бідкається він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", фотограф показав життя Жадана поза сценою.