Український письменник, співак та громадський діяч Сергій Жадан відверто розповів про життя людей у прифронтових містах та їх найболючіші проблеми.

В коментарі "РБК-Україна" він зізнався: за чотири роки свідомість українців справді змінилася у кращий бік, вони покладаються перш за все на самих себе і вірять у майбутнє.

Проте, це тільки зрушення у моральному плані. Фактично цілі регіони досі потерпають від браку основних засобів існування: як матеріальних, так і культурних:

"Починай сам підтягувати державу, починай нагадувати чиновникам, що по всій країні – гострий брак культурних ініціатив, брак культурного життя. Є простий принцип, який допоможе змінити країну: якщо хочеш щось зробити – зроби сам. Ми, по великому рахунку, так і робимо".

На думку письменника, головне завдання всіх волонтерів, активістів та артистів – допомагати дітям, що живуть у небезпечній близькості від передової.

Зараз цілі групи небайдужих людей почали активно займатися проблемами родин загиблих військових, відновлювати роботу у садочках, інтернатах та школах.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка Реп'яхова знову опинилася в лікарні після пологів: "Мені стало гірше"

"Холостячка" Мішина відгуляла весілля: "Гірко молодим!"

Зірка "Дизель шоу" Булітко згадала свій ніжний танець з Чапкісом: "Останній вальс"

Головне за ніч: Юля Зайка розповіла про інтим з Заливако, українка народила в лісі, Ротару "відбила" режисера у Пугачової, фатальний вибух газу

Показати ще

"В цілому, працюємо там, де не завжди встигає працювати держава. Там, де не завжди встигають працювати якісь великі благодійні фонди. Багато шкіл під час обстрілів були зруйновані. Є заклади, де допомоги від держави чекають вже довго", - додав він.

За словами Жадана, українцям варто позбавитися від своєї головної біди – ізольованості та відірваності. Саме це й породжує стереотипи. Підтверджують це і наші військові. Вони зізнаються письменнику у тому, що не можуть дізнатися останніх новин про Україну та світ.

"Скільки разів таке було - підходиш до військового на лінії фронту, а він каже: ми тут взагалі не в курсі, що в Києві відбувається. Не розумію, чому проблема українського мовлення на Донбасі не вирішена на четвертому році війни", - бідкається він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", фотограф показав життя Жадана поза сценою.