При обміні полоненими 27 грудня, на свободу вийшов глава луганського підприємства, який активно підтримував "ЛНР".

У списку "військовополонених ВСУ", переданих Києву, виявився Віталій Юрійович Швайко, повідомляє "Таймер".


Чоловіка з таким ім'ям, прізвищем та по батькові чудово знають в селищі Лутугине - з 2014 року, тобто, з часу окупації Росією частини Донбасу, Віталій Швайко очолював "Лутугинський науково-виробничий валковий комбінат". Він часто давав інтерв'ю місцевим ЗМІ про те, як відновлюється виробництво за допомогою сепаратистів і Росії.

Про це, зокрема, говориться на сайті "Миротворець". Щоправда, незадовго до обміну полоненими цей запис з сайту було з вилучено.

Популярні новини зараз
Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене" Ведуча Василіса Фролова поділилася своїм чотиримісячним болем: "Відрізало і заніміло" Екстрасенс Макс Гордєєв розповів, як окупанти намагатимуться знищити українців Богдан Шелудяк зі "Школи" показав, в якому стані Дантес після Дорофєєвої з Кацуріним: "Можна вже йти?"
Показати ще

У мережі також є безліч відео за участю Швайко, який дає інтерв'ю в якості директора "державного" комбінату в "ЛНР".

Однак "довідновлював" він виробництво до того, що у березні 2016 року його затримала місцева окупаційна влада – так зване "Міністерство держбезпеки ЛНР".

Швайко звинуватили в тому, що він налагодив на базі підприємства нелегальні операції з металобрухтом, на який розбирав в тому числі і військову техніку. За версією "слідства", металобрухт в подальшому незаконно переправляли в обхід заводської каси для продажу і в Росію, і в Україну.

Як потрапив Віталій Швайко до списку полонених, наразі неясно. Проте злі язики кажуть, що в цьому йому посприяв родич - екс-міністр аграрної політики України Ігор Швайка, якому луганський сепаратист доводиться двоюрідним братом.

Політконсультант Сергій Биков вважає, що Швайко просто купив місце в списку на обмін.

"В історії "полоненого" явно пахне корупцією і брудним підкупом українських силовиків Міноборони і СБУ… Так почім місце в списку на обмін? Може через рік і Корнета з "полону" звільнимо за лям-другий?" - пише Биков.