Вихідний день в Україні, 9 травня, не потішить сонцем, у більшості областях синоптики прогнозують похмуру та дощову погоду.

Як пише співробітник метеоцентру Наталя Діденко на сторінці в Facebook, зараз в Україні Північ, Центр, частина Сходу - у сонечку, Захід та Південь прикриті вологими хмарами.
Цікаво, що найтепліше на Півночі, а Південь - прохолодний.
9 травня суттєво погода не зміниться. Буде свіжим Південь, +16+22, майже спекотною Північ, до +26+29 градусів. Загалом в Україні в середу +22+26 градусів.Дощі з грозами найбільш ймовірні на Півдні та Заході. Ввечері, можливо, дійдуть до Півночі, Центру. На Сході - без істотних опадів.


За словами синоптика, у столиці в середу, 9 травня, дуже тепло, до спеки, +28, без суттєвих опадів.

Прикмети у цей день

Здавна на Русі на Глафіру було прийнято садити горох та ранню картоплю. Горох, крім іншого, ще й заговорювали — на хороший урожай. Використовували й інші, більш прозаїчні способи догляду за цим бобовим.

Різке похолодання в цей день означає, що через тиждень мороз повернеться, зате восени буде тепло.

Якщо сонце сідає в хмари, то весь тиждень будуть йти дощі.

Дивіться: куди поїхати відпочити у травні

Як раніше повідомляв "Знай.ua", у середу, 9 травня, православні християни вшановують пам'ять святої діви Глафіри Амасийської. Ця діва відома як мучениця: у 322 році її обезголовили за те, що вона не побажала відректися від християнства.

Також ми писали про те, що синоптики спрогнозували погоду на літо 2018.  Опираючись на модельні розрахунки провідних світових центрів, на червень прогнозуємо середню місячну температуру на 1 - 1,5 ° С вище середніх значень за базовий період. Червень за словами синоптиків, буде досить прохолодним, а от  серпень буде досить спекотним, навіть спекотнішим від середніх показників.