Міністерство закордонних справ України назвало 11 громадян України, які є політичними ув'язненими в Росії. Їх називають «шпигунами», «терористами», або навіть «екстремістами», але чи це так насправді. Зараз за подібні статті в РФ передбачено до 20 років ув'язнення. Зараз українські державні органи, кажуть що вони не володіють достатньою кількістю інформації про всіх цих випадках, тому точного числа українських політв'язнів, які знаходяться в Росії назвати не можна.
"Ми розуміємо, що названі зовнішньополітичним відомством 11 осіб - це абсолютно не остаточний список українських громадян, які можуть утримуватись на території Росії", – заявила координатор "Євромайдан SOS" Олександра Матвійчук.

Надія Савченко

На даний момент, це найгучніша справа про політичних в'язнів. Ще в 2014 році її захопили бойовики самопроголошеної ЛНР, пред'явили звинувачення в пособництві вбивства двох або більше осіб і взяли під варту. Їй загрожувало 25 років позбавлення волі, але її змогли успішно звільнити.

Олег Сенцов

Був засудженний до 20 років ув'язнення. Його звинувачували в створенні терористичної організації території Криму і здійснення терактів в Сімферополі. Можлива дата повернення Олега все ще невідома. Він відбуває ув'язнення у Якутке, де вже написав близько п'яти сценаріїв.

Популярні новини зараз

"Покажіть оригінал": Надя Савченко пояснила на камеру, чому "підробила" ковід-сертифікати

У Путіна "впав" Кремль

Менопауза: як зберегти молодість шкіри

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Показати ще

Роман Сущенко

Відомий журналіст, кореспондент Укрінформу у Франції. Був звинувачений у шпигунстві і затриманий російськими силовими службами, коли поїхав в РФ по особистих справах.

Панов Євген

Обвинувачується в організації незаконного збройного формування або участі в ньому. Затриманий був у Криму, потім перевезений до Москви. Після його затримання у новинах Росії повідомили про запобігання терактів в Криму. Звинуватили в них не тільки самого Панова, а також Міністерство Оборони України.

Кримські ув'язнені

Зараз на території окупованого Криму незаконно затримано ще 15 українських громадян. Всі вони звинувачені в організації масових заворушень. Ось їх імена: Ахтем Чийгоз, Енвер Бекіров, Емір-Усейн Куку, Вадим Сірук, Муслім Алієв, Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Зеври Абсеитов, Ремзі Меметов, Рустем Абильтаров, Енвер Мамутов, Мустафа Дегерменджи, Алі Асанов, Ільмі Умеров, а також журналіст радіо "Свобода" Микола Семена.