Проти громадянина Росії Віктора Агєєва, який воював на боці бойовиків "ЛНР" та попав в полон до українських військових під Луганськом, відкрили кримінальне провадження за статтею про створення терористичної групи чи організації (ч.1 ст. 258-3 КК).

Досудове розслідування у виробництві здійснює УСБУ в Луганській області, йдеться у відповіді СБУ на запит LIGA.net. Разом з Агеєвим в зазначеному провадженні фігурують також троє громадян України.

"Слідчим відділом УСБУ в Луганській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 24.06.2017 за підозрою трьох громадян України і громадянина РФ Агєєва В.О. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 258-3 КК", - сказано в відповіді Служби.

Інших подробиць по Агєєва в СБУ не повідомили, пославшись на таємницю слідства. Як сказано у відповіді спецслужби, відомості досудового розслідування розголошуються лише з дозволу слідчого або прокурора.

Посилаючись на це, в СБУ не повідомили, чи є Агєєв чинним військовослужбовцем російської армії, чим саме він займався в Донбасі, за яких обставин був затриманий, і який конкретно запобіжний захід йому обрано.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Взятий у полон бійцями АТО російський "іхтамнєт" Віктор Агєєв прибув на Донбас з військової частини в Новочеркаську під Ростовом, а всі папери про проходження служби за контрактом підписав в "ЛНР", де вони й залишилися.